PŘIHLASTE SE, DISKUTUJTE A INZERUJTE

Registrace | Zapomněli jste heslo?

Dobrý den, dnes je 26. 8. 2019, svátek má , zítra

Rodinavezline.cz | POZVÁNKY, AKTUALITY - Zahájení cyklistické sezony na Baťově kanále a další tipy ze Slovácka na tento víkend


RODINAVEZLINE.CZ> VEŘEJNÉ FÓRUM > POZVÁNKY, AKTUALITY
Zahájení cyklistické sezony na Baťově kanále a další tipy ze Slovácka na tento víkend

Zahájení cyklistické sezony na Baťově kanále a další tipy ze Slovácka na tento víkend

Opět přichází pestrý víkend, který nabízí spoustu možností využití Vašeho volného času. Stačí si vybrat. Zde je nabídka:

Brány památek dokořán - 19. 4. 2013 09:00 - 18:00 Uherské Hradiště
Možnost prohlídky: Kostel sv. Františka Xaverského; Reduta včetně salonku a podkroví s výstavou prací mladých výtvarníků z uherskohradišťských ZUŠ, poprvé budou k vidění modely historických prostor a objektů zhotovené panem Mgr. Petrem Titzem
Bývalá jezuitská kolej - dnes Slovácké centrum kultury a tradic: Galerie Joži Uprky ( za zvýhodněné vstupné možnost prohlídky), Expozice dějin města Uherské Hradiště, ve Felixově sále bude probíhat výstava určená pro nevidomé, Galerie slováckých vín ve sklepení (od 10:00); Refektář + sklepení bývalého františkánského kláštera; Kostel Zvěstování Panny Marie.
Od 13:00 - 18:00 se na nádvoří Slováckého centra kultury a tradic představí žáci ze Základní umělecké školy na Mariánském náměstí a ze Slovácké základní umělecké školy na Palackého náměstí.

Den Země 2013
19. 4. 2013 08:00 - 21:00, 20. 4. 2013 13:00 - 21:00 REC Group /Kovosteel/ Staré Město, www.denzeme2013.cz
Pro návštěvníky bude připraveno množství soutěží a atrakcí zaměřených především na ekologickou výchovu, ale také bohatý kulturní program. Pokus o zápis do knihy rekordů ve sběru vysloužilých elektrospotřebičů. Představení nového zvířete v kovozoo. Těšit se můžete na segway dráhu, koloběžky, šlapací vozítka, jízdu zručnosti s vozy Citroen a Suzuki, lukostřelbu, malování na obličej, jízdu na ponících, karikaturistu, skákací hrady a jiné atrakce. Dále pak na cimbálové muziky, folklórní soubory, country kapelu Lofoši, sbor Svatý Pluk, rockovou kapelu V.S.P. Band nebo Ivana Mládka a jeho Banjo Band. Pro děti je připraven animační program "Aby bylo na Zemi milo" nebo exhibiční vystoupení Aleny Smolíkové a pejska Keysi z Talentmanie.

Mobilní pálenice v Jižní Americe - 19.4.2013 13:00 Muzeum lidových pálenic, Vlčnov, www.slovackemuzeum.cz
Zpřístupnění nové součásti expozice Muzea lidových pálenic věnované expedici „Trabantem napříč Jižní Amerikou", která s sebou vezla i nejmenší mobilní pálenici na světě od firmy Nitara z Nedakonic, a cestou na různých místech jihoamerického kontinentu zkapalňovala své zážitky.Akce dostala název „Destilací proti blbé náladě". Přístroj i vypálené vzorky destilátů předá do sbírek Muzea lidových pálenic vedoucí expedice Dan Přibáň.
Trabantem napříč Jižní Amerikou - 19.4.2013 17:00 Přednáškové centrum Slováckého muzea (Štefánikova 1285), Uherské Hradiště, www.slovackemuzeum.cz
Dan Přibáň bude vyprávět o jižní Americe, cestování trabantem i pálení destilátů na cestách.

Výstava historických kostýmů - 13.4. -14.4, 20.4.-21.4., 27.4. -28.4. hrad Buchlov, www.hrad-buchlov.cz
Návštěvníci mají možnost zhlédnout v rámci prohlídky necelé dvě desítky kostýmů, které prezentují styl odívání od gotiky až po baroko.

Výstava vín - 20. 4. 2013 17:00 kulturní zařízení, Uherské Hradiště-Sady
Program: 17:00 - zahájení výstavy vína, prodej více jak 30 druhů kvalitních sýrů, 18:00 - řízená degustace základních vad vína, řízená vertikální degustace (víno v proměnách ročníků)
20:00 - zábava s cimbálovou muzikou Kunovjan, 24:00 - ukončení výstavy

Zahájení cyklistické sezóny na Baťově kanálu a řece Moravě - 20.4.2013 - Vyjedou 2 peletony cyklistů - 1. start z Hulína v 8:45 směrem Kroměříž, Kvasice, Bělov, Otrokovice a Napajedla - Pahrbek; 2. start z Veselí nad Moravou v 8:00 směrem Uherský Ostroh, Ostrožská Nová Ves, Kunovice, Kostelany nad Moravou, Satré Město + Uherské Hradiště, Huštěnovice, Babice, Spytihněv, Napajedla - Pahrbek
www.batacanal.cz

Kontakty:
Městské informační centrum Uherské Hradiště, tel: 572 525 525

Zdroj: www.vychodni-morava.cz

(str)

 

Vaše zkušenost

Vaše zkušenosti a komentáře

Pokud chcete přidávat Vaše zkušenosti, musíte být zaregistrovaní a přihlášení!

Dosud nebyla vložena žádná zkušenost! Buďte první!

ReklamaREKLAMA

Chci mít zde reklamu...

 

Počasí ve ZlíněPOČASÍ VE ZLÍNĚ

DNES počasí ZÍTRA počasí

Mapa webu | Vypnout grafiku | Kontakt    Rodina ve Zlíně .cz © 2009 - 2015 | Code by PCHweb