PŘIHLASTE SE, DISKUTUJTE A INZERUJTE

Registrace | Zapomněli jste heslo?

Dobrý den, dnes je 26. 8. 2019, svátek má , zítra

Rodinavezline.cz | POZVÁNKY, AKTUALITY - Otevírání pramenů v Luhačovicích již tento víkend!


RODINAVEZLINE.CZ> VEŘEJNÉ FÓRUM > POZVÁNKY, AKTUALITY
Otevírání pramenů v Luhačovicích již tento víkend!

Otevírání pramenů v Luhačovicích již tento víkend!

Luhačovice se v roce 2013 připojí k 1150. výročí příchodu sv. Cyrila a Metoděje na Moravu, u této příležitosti připravujeme kulturní, společenské, sportovní aktivity.  K nejvýznamnějším osvědčeným kulturním zážitkům patří tradiční slavnost Otevírání pramenů, která bude letos ve dnech od 10. do 12. května. Úvodní páteční dopolední program je věnován módě v lázních na počátku 20. století. Jak se lázeňští hosté strojili, jaká vládla etiketa a kdo lázně navštěvoval, to vše a možná i něco navíc slibuje komponovaný program Lázeňská módní abeceda, který připraví Luhačovický okrašlovací spolek Calma.
Večer si připomeneme významného hosta Luhačovic hudebního skladatele Leoše Janáčka. Na jeho počest připravila luhačovická základní umělecká škola společný koncert se smíšeným pěveckým sborem L. Janáčka.
Součástí sobotního programu budou zdarma přístupné sakrální památky v Luhačovicích, které jsou zapojeny do projektu Otevřené brány a zájemce tam mimo jiné čeká i odborný výklad s proškoleným průvodcem. Návštěvníci se mohou těšit také na celodenní sobotní jarmark, na kterém bude mimo nákupů možné ochutnávat z rozmanité a pestré nabídky regionálních produktů a obdivovat předvádějící řemeslníky. Všechny sobotní programy budou v historickém duchu a budou připomínat poklidné doby dávno minulé, s atraktivními historickými vozidly, po lázních budou projíždět historická kola, budou zde procházet krásné dámy s klobouky a lázeňští elegáni. V interaktivním programu Promenáda u Slanice si zase děti i hraví dospělí budou moci vyzkoušet, jak si dříve děti hrály. Organizátoři mají připraveny kovové obruče, špačky, chůdy, vyprávění a další aktivity, to vše v unikátní atmosféře tónů z prvorepublikových filmů, a dobových šlágrů v podání neobyčejného hudebního tělesa Melody Gentleman.
Strhující rytmus plný vášně přináší v sobotu večer unikátní projekt Gipsy way Pavla Šporcla a slovenské romské muziky. Vedle cikánské, maďarské a rumunské lidové hudby zazní na koncertě i známé skladby vážné hudby, to vše chvílemi ještě okořeněno trochou jazzu.

Poděkování a vlastní slavnostní svěcení pramenů bude probíhat v neděli, kdy se celá slavnost přesouvá do roviny duchovní. Po slavnostní mši svaté se krojovaný průvod s knězem vydá na cestu po jednotlivých pramenech, u kterých se mezitím zpívá a hraje a tím jsou vlastně připomínány a oslavovány. Po duchovních zážitcích jsou v hlavním nedělním odpoledním programu připraveny dětské i dospělé folklorní soubory, přinášejí radost, tanec, zpěv, pestrost krojů a především kvalitní umělecký výkon.
Neváhejte a přijeďte do rozkvetlých Luhačovic za duchovními a kulturními zážitky.

(TZ, str)

 

Vaše zkušenost

Vaše zkušenosti a komentáře

Pokud chcete přidávat Vaše zkušenosti, musíte být zaregistrovaní a přihlášení!

Dosud nebyla vložena žádná zkušenost! Buďte první!

ReklamaREKLAMA

Chci mít zde reklamu...

 

Počasí ve ZlíněPOČASÍ VE ZLÍNĚ

DNES počasí ZÍTRA počasí

Mapa webu | Vypnout grafiku | Kontakt    Rodina ve Zlíně .cz © 2009 - 2015 | Code by PCHweb