PŘIHLASTE SE, DISKUTUJTE A INZERUJTE

Registrace | Zapomněli jste heslo?

Dobrý den, dnes je 26. 8. 2019, svátek má , zítra

Rodinavezline.cz | POZVÁNKY, AKTUALITY - Blíží se oblíbená Noční prohlídka hradu Malenovice


RODINAVEZLINE.CZ> VEŘEJNÉ FÓRUM > POZVÁNKY, AKTUALITY
Blíží se oblíbená Noční prohlídka hradu Malenovice

Blíží se oblíbená Noční prohlídka hradu Malenovice

Také letos připravují na zlínském hradu Malenovice oblíbenou prázdninovou atrakci - Noční prohlídky. Tak první připadne již na tuto sobotu 13. července od 21 do 23 hodin.

Už jen procházet hradem po setmění je velký zážitek, ale pořádající Muzeum jihovýchodní Moravy připravilo i tentokrát bohatý doprovodný program.

Příchozí se mohou těšit na velmi rozmanité zážitky. „O středověkou atmosféru se postarají ohňoví kejklíři ze skupiny Ardor Viridis, kteří pobaví jak návštěvníky čekající na prostranství před hradem, tak i na nádvoří, kde se budou střídat s orientálními tanečnicemi Belly Delly za zvukového podkresu bubnů skupiny MoNimba. Chybět nebudou ani šermíři skupiny Berendal nebo obrázky ze života šlechty," pozval kastelán Luděk Bubeník s tím, že v noci obývají hrad i postavy, které přichází s tmou samy, nikým nepozvány.

Navíc se návštěvníci mohou podle libosti bez průvodce toulat celým hradem a vychutnávat si jeho potemnělou krásu. Přístupná bude i nová expozice „Zvířata na Zemi a člověk".

„Objednali jsme krásné počasí a také nezdražujeme oproti minulým letům vstupné - dospělí zaplatí 60 korun a děti od 6 do 15 let pak třicet korun. Rozhodnutí, zda s sebou vzít na Noční prohlídku děti mladší šesti let, ponecháváme na rodičích - my to příliš nedoporučujeme," uvedla Hana Čubanová ze zlínského muzea.

Pro hladové návštěvníky bude připraven i stánek s klobáskami, bramboráky, vařenou kukuřicí, pivem i limonádou před hradní hájenkou i nápojové automaty v pokladně hradu.

Druhá Noční prohlídka hradu Malenovice je plánována 17. srpna.

Přiložené foto - Archív MJVM.

 

- - - - - - - - -

(tic)

 

 

Vaše zkušenost

Vaše zkušenosti a komentáře

Pokud chcete přidávat Vaše zkušenosti, musíte být zaregistrovaní a přihlášení!

Dosud nebyla vložena žádná zkušenost! Buďte první!

ReklamaREKLAMA

Chci mít zde reklamu...

 

Počasí ve ZlíněPOČASÍ VE ZLÍNĚ

DNES počasí ZÍTRA počasí

Mapa webu | Vypnout grafiku | Kontakt    Rodina ve Zlíně .cz © 2009 - 2015 | Code by PCHweb