RODINAVEZLINE.CZ - portál pro rodiny ve Zlíně a okolí

dnes má svátek:
zítra má svátek:


Dny evropského dědictví proběhnou i ve Zlíně a jeho okolí

Dny evropského dědictví proběhnou i ve Zlíně a jeho okolí

 

DEN EVROPSKÉHO DĚDICTVÍ oslaví Muzeum jihovýchodní Moravy zajímavou nabídkou pro veřejnost. V neděli 15. září budou malenovický hrad i sousední hájenka přístupny veřejnosti zcela zdarma.

Letošní ročník Dnů evropského dědictví v ČR má své národní téma "Památky v novém světle". „A právě hrad Malenovice se v novém světle letos návštěvníkům představil díky nové expozici Zvířata na Zemi a člověk," vysvětlila Milena Dvořáková ze zlínského muzea.

V tento den také správci památek chystají pravidelně nějaký bonus navíc. V Malenovicích bude takovým bonusem přítomnost etnografky Aleny Prudké v hradní hájence. „Každého, kdo bude mít zájem, provedu naší expozicí Dřevo, proutí, sláma a popovídám mu řadu zajímavostí o předmětech, které našim předkům značně usnadňovaly každodenní život," pozvala etnografka.

Další bonusy zlínského muzea:

Do expozice „Princip Baťa - Dnes fantazie, zítra skutečnost" a expozice „František Bartoš", které sídlí ve 14. budově továrního areálu bude v neděli 15. září platit 50% sleva na vstupném.

A za polovic v ten den se můžete také podívat do Muzea luhačovického Zálesí v Luhačovicích, které zdobí výstava Příběhy krajiny a malířů Luhačovic. I toto muzeum funguje pod správou MJVM.

TZ poskytla: Blanka Kovandová

 

(tic)

 

Mapa webu | Vypnout grafiku | Kontakt    Rodina ve Zlíně .cz © 2009 - 2018 | Code by PCHweb