PŘIHLASTE SE, DISKUTUJTE A INZERUJTE

Registrace | Zapomněli jste heslo?

Dobrý den, dnes je 21. 8. 2019, svátek má , zítra

Rodinavezline.cz | POZVÁNKY, AKTUALITY - Noc vědců nabídne upalování čarodějnic.


RODINAVEZLINE.CZ> VEŘEJNÉ FÓRUM > POZVÁNKY, AKTUALITY
Noc vědců nabídne upalování čarodějnic.

Noc vědců nabídne upalování čarodějnic.

Zlín - V pátek 27. září, vypukne oblíbená Noc vědců. Nabídne zdarma zábavné experimenty, přednášky nebo kulturní vystoupení pro veřejnost.
Ve Zlíně se Noc vědců uskuteční od 16 hodin v prostorách Fakulty aplikované informatiky UTB na Jižních Svazích. "Návštěvníci se mohou těšit například na vědecko-zábavné přednášky na téma "Vliv běžných potravin na globální oteplování zeměkoule" nebo "Počítačová grafika našich dědečků," také si budou moci vyzkoušet řadu zajímavých pokusů jako výrobu vesmírné hmoty, astronomická a mikroskopická pozorování, formule na vodíkový pohon a mnoho dalších," prozradil Dušan Fojtů ze spolupořádající Námořnické unie.
Jelikož se v loňském ročníku těšil velké účasti dětí Evropský dětský koutek, s celou řadou soutěží a klaunem, i v letošním roce bude program zlínské Noci vědců zpestřen touto aktivitou. Děti se také budou moci zúčastnit soutěže European Racing Championship. Proběhne také šachový turnaj, parkování na milimetry, vystoupení folkového souboru Vínek, nebude chybět ani kouzelník Šeklin se zcela novým programem a vrcholem celého zábavně-vědeckého odpoledne bude praktická ukázka upalování čarodějnice přímo v prostorách budovy Fakulty aplikované informatiky, realizovaná skupinou historického šermu Memento Mori. Také proběhne výstava obrazů, fotografií a dalších děl z tvorby vědeckých pracovníků a zazní ukázky renesanční a barokní hudby.
Celá akce, kterou bude provázet televizní moderátor Petr Suchoň, je určena pro širokou veřejnost a vstup na ni je zcela zdarma. O hudební doprovod se postará zlínské big-bandové těleso Avion Swing Band. Po ukončení akce bude následovat after party v přilehlém studentském klubu Bamboo.
Více informací naleznete na http://nocvedcu.utb.cz nebo na www.noc-vedcu.cz.

(Zdroj: www.zlin.eu)

(str)

 

Vaše zkušenost

Vaše zkušenosti a komentáře

Pokud chcete přidávat Vaše zkušenosti, musíte být zaregistrovaní a přihlášení!

Dosud nebyla vložena žádná zkušenost! Buďte první!

ReklamaREKLAMA

Chci mít zde reklamu...

 

Počasí ve ZlíněPOČASÍ VE ZLÍNĚ

DNES počasí ZÍTRA počasí

Mapa webu | Vypnout grafiku | Kontakt    Rodina ve Zlíně .cz © 2009 - 2015 | Code by PCHweb