RODINAVEZLINE.CZ - portál pro rodiny ve Zlíně a okolí

dnes má svátek:
zítra má svátek:


Den Zlínského kraje už tuto sobotu: prezentace nejlepších potravinářů a vinařů a otevřená muzea.

Den Zlínského kraje už tuto sobotu: prezentace nejlepších potravinářů a vinařů a otevřená muzea.

Již tuto sobotu 5. října se koná "Den Zlínského kraje". Jedním ze stěžejních bodů bohatého programu bude v sousedství zlínského mrakodrapu prezentace, ochutnávky i možnost koupě nejlepších produktů potravinářů. „Uskuteční se v rámci vyhlášení Perly Zlínska, tedy nejlepších potravinářských výrobků kraje, úspěšné producenty ocení hejtman kraje Stanislav Mišák," připomíná ředitelka pořádající Agrární komory Zlín Jana Brázdilová. „K ochutnání budou nejlepší pekařské, řeznické, mléčné, medové, ale třeba i bramborové či zeleninové výrobky," láká Brázdilová.
Vedle bohatého kulturního a zábavného programu v centru dění u sídla Zlínského kraje spojené s prezentací vinařů či mistrů rukodělné výroby se ale lidé mohou vydat i na další místa.
„Je to tak, spousta zajímavostí bude k vidění třeba v novém zlínském Baťově institutu 14/15, ve Slováckém muzeu v Uherském Hradišti, v Muzeu Luhačovického zálesí v Luhačovicích, expozicích Muzea regionu Valašsko na zámcích ve Vsetíně, Valašském Meziříčí i v nedaleké Lešné, stejně tak v Muzeu Kroměřížska na Velkém náměstí v Kroměříži. Na rozhlednu Vartovna mezi Liptálem a Seninkou zase lákají k málokdy vídanému programu rovněž v historickém pojetí členové Valašského sboru portášského spolu se slovenskými přáteli," upozorňuje na široký rozměr aktivit v rámci slavnosti mluvčí Zlínského kraje Gabriela Sýkorová Dvorníková.
Do programu se zapojí premiérově také zlínská Univerzita Tomáše Bati. Ta v prostorách Technologické fakulty nabídne jedinečnou výstavu Řasy a sinice v potravě člověka, ale pro děti také jednoduché chemické pokusy. „Na prvotní nácvik v laboratoři naváže program, kdy si děti budou moci zahrát v zajímavém chemickém sitcomu, vyzkoušet si práci režisérů či kameramanů," zve na netradiční záležitost Iva Hauerlandová ze zlínské univerzity.
Do programu letos zapadne i další novinka, veslařské mistrovství Moravy na Štěrkovišti v Otrokovicích. Více na www.kr-zlinsky.cz/denkraje.

(str, TZ ZLK)

 

Mapa webu | Vypnout grafiku | Kontakt    Rodina ve Zlíně .cz © 2009 - 2018 | Code by PCHweb