PŘIHLASTE SE, DISKUTUJTE A INZERUJTE

Registrace | Zapomněli jste heslo?

Dobrý den, dnes je 26. 8. 2019, svátek má , zítra

Rodinavezline.cz | POZVÁNKY, AKTUALITY - Tento týden si můžete pohrát na unikátní Interaktivní výstavě stavebnic.


RODINAVEZLINE.CZ> VEŘEJNÉ FÓRUM > POZVÁNKY, AKTUALITY
Tento týden si můžete pohrát na unikátní Interaktivní výstavě stavebnic.

Tento týden si můžete pohrát na unikátní Interaktivní výstavě stavebnic.

Třídenní Interaktivní výstava stavebnic se koná od čtvrtka 21. do soboty 23. listopadu v Kulturním institutu Alternativa v Kolektivním domě ve Zlíně.
Na místě jsou k vidění tradiční i méně obvyklé stavebnice z nejrůznějších materiálů. Návštěvníci si staví z plastových kostiček Lego, kovových součástek legendárního Merkuru, z magnetických tyčinek Geomag, ale také třeba z dřevěných stavebnic zlínského výrobce Walachia. Na své si přijdou také modeláři, kterým se představí společnost Interkit.cz se svými stavebnicemi modelů známých staveb z modelářské keramiky a papíru.
Na výstavě si mohou děti i dospělí sami vyzkoušet nejrůznější stavebnice a seznámí se s novinkami na trhu v této oblasti. Výstava také návštěvníky seznámí s historií jednotlivých výrobců. „Většinu z prezentovaných her bude možné na výstavě přímo zakoupit," upozorňuje Věra Stojarová, projektová manažerka Aktivně životem o.p.s.
Velkým lákadlem výstavy je stavebnice Merkur. Snad všichni dospělí Češi si jako malí hráli s Merkurem. Návštěvníci zjistí, co vše se z této původem české stavebnice dá postavit, a zároveň si mohou zkusit, jestli to sami dokážou. Merkur se chystá předvést také moderní technologicky dokonalé roboty, jejichž kostru tvoří právě součástky vystavované stavebnice.
Dřevěné stavebnice domků, chaloupek nebo hradů představí zlínská společnost Walachia, které se na podobných akcích prezentuje jen velmi vzácně. Obvykle svůj sortiment nabízí spíše jen na renomovaných světových hračkářských veletrzích.
„U dětí jsou stavebnice velmi oblíbené a navíc přispívají ke zlepšení jemné motoriky, učí děti trpělivosti a koncentraci. Děti se díky stavebnicím učí představivosti, plánování a spolupráci s jinými. Je důležité říct, že stavebnice nejsou vhodné jen jako hračky pro kluky, velice často a rády si s nimi hrají i děvčata," vysvětlila Věra Stojarová.
Pro děti i dospělé chystají organizátoři také workshopy s origami. Tato japonská tradice, jejíž název znamená "skládat papír", se postupem doby rozšířila i do jiných zemí a dnes je známá po celém světě. Workshopy budou v pátek od 15 do 18 hodin a v sobotu od 9 do 12 hodin.
Organizátorem Interaktivní výstavy stavebnic je společnost Aktivně životem o.p.s. a partnerem akce je Profima Effective s.r.o. Mediálními partnery jsou rádio Zlín a Zlínský deník.

Co výstava nabízí:
- stavebnice z plastu, dřeva, kovu, magnetů a další materiálů
- zábava pro všechny věkové kategorie
- interaktivní herna
- soutěž o nejzajímavější stavbu
- workshopy origami pro veřejnost
- prodej stavebnic
- Lego a Duplo stolečky pro nejmenší

Alternativa - Kulturní institut, 21. - 23. listopad 2013
Osvoboditelů 3778, Zlín
Vstupné: děti 30 Kč, dospělí 40 Kč
Otevírací doba: čtvrtek, pátek 8.00 - 18.00, sobota 9.00 - 17.00 hod

Kontakt: www.aktivnezivotem.cz

(TZ, st)

 

 

Vaše zkušenost

Vaše zkušenosti a komentáře

Pokud chcete přidávat Vaše zkušenosti, musíte být zaregistrovaní a přihlášení!

Dosud nebyla vložena žádná zkušenost! Buďte první!

ReklamaREKLAMA

Chci mít zde reklamu...

 

Počasí ve ZlíněPOČASÍ VE ZLÍNĚ

DNES počasí ZÍTRA počasí

Mapa webu | Vypnout grafiku | Kontakt    Rodina ve Zlíně .cz © 2009 - 2015 | Code by PCHweb