RODINAVEZLINE.CZ - portál pro rodiny ve Zlíně a okolí

dnes má svátek:
zítra má svátek:


Týden otevřených dveří na Hvězdárně ve Vsetíně.

Týden otevřených dveří na Hvězdárně ve Vsetíně.

Pokud hledáte program na jarní prázdniny, přijďte se podívat na vsetínskou hvězdárnu. Od pondělka 3. března až do pátku 7. března 2014 je na hvězdárně připraven pestrý program, a to jak pro nejmenší děti, školáky, tak i pro dospěláky. Na své si přijdou také organizované skupiny návštěvníků.
Na 22. ročník Týdne otevřených dveří si připravili pracovníci hvězdárny na každý prázdninový den pestrou paletu akcí určenou nejen dětem, ale všem, kdo mají rádi astronomii a kosmonautiku.
Každý pracovní den je možné již od 9 hodin přijít na exkurzi nebo, dovolí-li to počasí, na pozorování Slunce a slunečních skvrn. Od 15:00 do 16:00 hodin jsou naplánované astronomické animované pohádky, jak pro ty nejmenší, tak i pro starší děti. Od 18 hodin čekají na návštěvníky zajímavé přednášky nebo filmy. Každý den je věnován jednomu tématu.
EYES ON THE SKIES je dokument Evropské jižní observatoře (ESO) o historii dalekohledu jako přístroje ke zkoumání blízkého i vzdáleného vesmíru. Dále je připraven fascinující výlet sluneční soustavou pomocí nejmodernější 3D projekce pod názvem PUTOVÁNÍ SLUNEČNÍ SOUSTAVOU VE 3D. A nebude ani chybětseznámení s celosvětovou kampaní GLOBE AT NIGHT, díky které může každý z nás přispět ke zpřesnění informací o současném stavu světelného znečištění na naší planetě.
„Kdo nestihne dopolední a odpolední aktivity, může se těšit na každodenní podvečer, kdy je od 19 hodin připraveno pozorování Měsíce, planety Jupiter, hvězdokup, mlhovin a dalších objektů noční oblohy. V případě nepříznivého počasí máme pro návštěvníky připraven náhradní program - exkurze, prezentace oblohy na počítači, velkoplošná projekce. Budeme rádi, když se programů zúčastní i větší skupiny zájemců, ať už jde o skautské oddíly nebo mateřské školy. Rádi vyjdeme vstříc jejich požadavkům, jen bychom potřebovali dopředu o těchto skupinách a jejich požadavcích vědět. A to nám stačí sdělit telefonicky na číslo 571 411 819," informuje Ing. Martin Leskovjan, vedoucí Hvězdárny Vsetín.

Vstup na všechny programy o jarních prázdninách je zdarma.

Kontakt pro více informací: info@hvezdarna-vsetin.cz

Zdroj: www.vychodni-morava.cz

(str)

 

 

Mapa webu | Vypnout grafiku | Kontakt    Rodina ve Zlíně .cz © 2009 - 2018 | Code by PCHweb