RODINAVEZLINE.CZ - portál pro rodiny ve Zlíně a okolí

dnes má svátek:
zítra má svátek:


Filmový festival je v plném rozpuku.

Filmový festival je v plném rozpuku.

Filmový festival je v plném rozpuku... Je neděle Mezinárodní den dětí a Zlín žije 54. Mezinárodním festivalem filmů pro děti a mládež.

Možnosti programu jsou v našem kalendáři. Nejčerstvější aktuality naleznete ZDE, oficiální fotogalerii můžete shlédnout ZDE.

A tady je pár ohlasů z řad návštěvníků a hostů:

„Letošní festival se nám líbí. Máme v plánu ještě spoustu filmů. Například dnes jdeme na Čaroděje ze země Oz. Včera jsme byli na soutěžních animáčcích, odpoledne na Ledovém království, což bylo nádherné... a večer jsme si nemohli nechat v letním kině ujít druhou část Hobita!"

„Ráda potkávám v ulicích Zlína osobnosti, které vidíte v televizi. Dnes jsem viděla Zedníčka na zahájení filmu Špačkovi v síti času. Vyfotila jsem se s Potměšilem. A chvilku jsem pozorovala pana Hřebejka s rodinou, působili na mně moc pohodově."

„ Letos jsem opravdu nadšená z programu pro malé děti. Sama se starším synem nemám možnost jít do kina nebo na jiný program, tak hledám věci, na které můžu i s dvouletým. Myslím tím, že jsem nadšená ze zámku, z festivalového zámku. Trávíme tam většinu času, všichni jsou tam příjemní a je tam pořád co dělat."

„Jsem nadšená z toho, jak mají udělané filmové a doprovodné programy. Minulé roky jsem měla problém se přesně orientovat, ale teď se jim to opravdu povedlo. Celkově se mi festival zatím líbí. Dobré ještě je, že je změna ve dnech a hodně toho se odehrává o víkendu. Určitě jsou věci, které jsou potřeba doladit, ale to jsem jim už napsala na facebook."

„Když se řekne 54. ročník filmového festivalu ve Zlíně, tak mně hned napadne tady ta dobrá nálada."

"Byli jsme se podívat na náměstí na Ewu Farnou a včera na Xindla X. Na Ewu jsme dlouho čekali, ale ta kapela co hrála byla fajn. Šli jsme pak do kina, tak jsme od ní slyšeli jen jednu písničku a byli jsme docela zklamaní, ale včera jsme si to vynahradili Xindlem X a v pondělí se chystáme na Chinaski. Jinak jezdíme skoro každý rok sem na festival i bez dětí, je to taková naše dovolená. Je to sice festival pro děti, ale je tu spousta programu pro dospělé."

„Líbí se nám tu. :) Chceme dnes ještě stihnout Kavárnu potmě, tak uvidíme, snad se povede je to dobrý nápad!"

„Dobré, lepší než minulý rok. Jen si zrovna říkám, že tu trochu chybí možnost koupit nějaké normální občerstvení na svačinu, když zrovna nechcete jít do KFC nebo podobně. Jinak báječné.."

„Musím říct včerejší zážitek, kdy jsme nemohli syna odtrhnout od Lega. Hostesky rozdávali asi jako reklamu vodu, ale nic lepšího se nám zrovna v tu chvíli nemohlo stát! :) Bylo to přesně načasované..."

Festival pokračuje, ukončení je ve čtvrtek. Závěrečný Galavečer ve středu, který bude snímat Česká televize přímým přenosem na ČT2 bude moderovat Roman Vojtek.

/har/

 

Mapa webu | Vypnout grafiku | Kontakt    Rodina ve Zlíně .cz © 2009 - 2018 | Code by PCHweb