RODINAVEZLINE.CZ - portál pro rodiny ve Zlíně a okolí

dnes má svátek:
zítra má svátek:


Formanský den láká do Velkých Karlovic na polské kaskadéry i přepadení parního vlaku

Formanský den láká do Velkých Karlovic na polské kaskadéry i přepadení parního vlaku

Nový program s koňskými kaskadéry z Polska a Maďarska, přepadení parního vlaku, historické automobily nebo večerní koncerty Michala Hrůzy, Xindla X a skupiny Divokej Bill - to jsou některá z lákadel jubilejního 30. ročníku Formanského dne ve Velkých Karlovicích, který se koná v sobotu 5. 7. 2014.

"Letošní program jsme nazvali Kůň v proměnách staletí. Rádi bychom návštěvníkům představili nejen tradiční formanské závody a moderní disciplíny jako v minulých ročnících, ale nově také pohled do historie. Bude to pestré, od každého něco," říká Rostislav Hanák, jeden z organizátorů akce a zároveň majitel několika dostihových koní, kteří trénují ve Velkých Karlovicích u Františka a Radka Holčákových.

V pětihodinovém hlavním programu uvidí návštěvníci 14 různých ukázek s koňmi od rytířů až po současnost. „Letos máme také rozšířený program pro děti, v části areálu bude dětská zóna s historickými hrami a soutěžemi. Pro diváky hlavního programu nově chystáme 80m dlouhé tribuny, protože při větší návštěvnosti a délce akce už byl trochu problém si sednout a odpočinout. Budou také kamery a přenos programu na LED stěnu vedle podia. A samozřejmě nesmí chybět ani bohaté občerstvení a pivní stany jako obvykle," popisuje novinky Rostislav Hanák.

Akce začíná v 11 hodin dopoledne na velké ploše dostihové centrály Valenci. Vše zahájí tradiční závody formanských spřežení. Poté kovboji na koních přepadnou historický parní vlak, kterým bude část návštěvníků přijíždět do Velkých Karlovic směrem od Vsetína. Následuje program s maďarskými lukostřelci, renesanční dresurou, rytířským koňským turnajem, okřídlenými polskými husary a hbitými lisovčíky, kteří předvedou „džigitovku" - akrobacii na koních. Tradicí Formanského dne je také přehlídka dostihových šampionů trenérských legend Františka a Radka Holčákových. Divákům se mimo jiné předvede čerstvý vítěz Českého derby Cheeky Chappie nebo držitel Trojkoruny Age of Jape, který letos míří do Velké pardubické steeplechase. Závěr odpoledního programu okoření vzácní automobiloví veteráni z Muzea Alosie Samohýla, kteří své koně pod kapotou porovnají s těmi živými.

Poslední tři ročníky patří k Formanskému dni také podvečerní koncerty. Letos se o hudební zážitek na podiu postarají Michal Hrůza s Kapelou Hrůzy, Xindl X a Divokej Bill. V průběhu programu také zatančí a zahraje Valašský soubor Kašava.

Děti do 15 let mají vstup na akci zdarma. Novinkou letošního ročníku Formanského dne je také spolupráce s Nadačním fondem dětské onkologie KRTEK. Z každé vstupenky půjde 30 korun na činnost nadačního fondu, který pomáhá zkvalitňovat léčbu dětí s rakovinou. Výsledná částka bude zástupcům fondu symbolicky předána během večerních koncertů.

Více informací a kompletní program včetně jízdního řádu parního vlaku najdete na webu: www.formanskyden.cz

(tic)

 

 

Mapa webu | Vypnout grafiku | Kontakt    Rodina ve Zlíně .cz © 2009 - 2018 | Code by PCHweb