RODINAVEZLINE.CZ - portál pro rodiny ve Zlíně a okolí

dnes má svátek:
zítra má svátek:


Navštivte dřevěný vyřezávaný mechanický Betlém. Máme pro Vás tip na krásný výlet.

Navštivte dřevěný vyřezávaný mechanický Betlém. Máme pro Vás tip na krásný výlet.

Vánoce jsou svátky klidu, pohádek, návštěv a času s rodinou a přáteli...není špatné si však ve volných dnech naplánovat i nějaký výlet. Pokud přemýšlíte, které místo našeho kraje navštívit, máme pro Vás dobrý tip.

Necelou hodinu cesty od Zlína se nachází Horní Lideč. V ní je hned vedle místního kostela sv. Václava k vidění nádherný vyřezávaný mechanický Betlém. Obsahuje 75 pohybujících se figur, které znázorňují stará řemesla a také dřevořezby čtyřiceti nejzajímavějších míst Zlínského a Trenčínského kraje (mezi nimi např. Hostýn, Velehrad, hrad Buchlov, zámek Buchlovice, Radhošť, Trenčínský hrad, zámek Bojnice atd.). Betlém opravdu stojí za to vidět.Prohlídka je vhodná a zajímavá i pro děti, výklad trvá cca 10-15 minut, pak už je jen na Vás, jak dlouho se zdržíte prohlídkou jednotlivých vyřezávaných figurek a budov.

Muzeum má přes svátky otevřeno od 9 do 16 hodin (kromě silvestra). Vstupné 60,- Kč dospělí, 40,- Kč děti, rodinné vstupné 140,- Kč.

Více informací najdete na stránkách www.betlemhornilidec.cz.

 

A pokud jedete ze Zlína, můžete se cestou zpět stavit také na vizovickém zámku, kde je "Výstava andělů" a třeba si dát něco dobrého v místní čokoládovně.

(str)

- - -- - -- - -

 

 

Mapa webu | Vypnout grafiku | Kontakt    Rodina ve Zlíně .cz © 2009 - 2018 | Code by PCHweb