PŘIHLASTE SE, DISKUTUJTE A INZERUJTE

Registrace | Zapomněli jste heslo?

Dobrý den, dnes je 21. 8. 2019, svátek má , zítra

Rodinavezline.cz | POZVÁNKY, AKTUALITY - Navštivte dřevěný vyřezávaný mechanický Betlém. Máme pro Vás tip na krásný výlet.


RODINAVEZLINE.CZ> VEŘEJNÉ FÓRUM > POZVÁNKY, AKTUALITY
Navštivte dřevěný vyřezávaný mechanický Betlém. Máme pro Vás tip na krásný výlet.

Navštivte dřevěný vyřezávaný mechanický Betlém. Máme pro Vás tip na krásný výlet.

Vánoce jsou svátky klidu, pohádek, návštěv a času s rodinou a přáteli...není špatné si však ve volných dnech naplánovat i nějaký výlet. Pokud přemýšlíte, které místo našeho kraje navštívit, máme pro Vás dobrý tip.

Necelou hodinu cesty od Zlína se nachází Horní Lideč. V ní je hned vedle místního kostela sv. Václava k vidění nádherný vyřezávaný mechanický Betlém. Obsahuje 75 pohybujících se figur, které znázorňují stará řemesla a také dřevořezby čtyřiceti nejzajímavějších míst Zlínského a Trenčínského kraje (mezi nimi např. Hostýn, Velehrad, hrad Buchlov, zámek Buchlovice, Radhošť, Trenčínský hrad, zámek Bojnice atd.). Betlém opravdu stojí za to vidět.Prohlídka je vhodná a zajímavá i pro děti, výklad trvá cca 10-15 minut, pak už je jen na Vás, jak dlouho se zdržíte prohlídkou jednotlivých vyřezávaných figurek a budov.

Muzeum má přes svátky otevřeno od 9 do 16 hodin (kromě silvestra). Vstupné 60,- Kč dospělí, 40,- Kč děti, rodinné vstupné 140,- Kč.

Více informací najdete na stránkách www.betlemhornilidec.cz.

 

A pokud jedete ze Zlína, můžete se cestou zpět stavit také na vizovickém zámku, kde je "Výstava andělů" a třeba si dát něco dobrého v místní čokoládovně.

(str)

- - -- - -- - -

 

 

Vaše zkušenost

Vaše zkušenosti a komentáře

Pokud chcete přidávat Vaše zkušenosti, musíte být zaregistrovaní a přihlášení!

Dosud nebyla vložena žádná zkušenost! Buďte první!

ReklamaREKLAMA

Chci mít zde reklamu...

 

Počasí ve ZlíněPOČASÍ VE ZLÍNĚ

DNES počasí ZÍTRA počasí

Mapa webu | Vypnout grafiku | Kontakt    Rodina ve Zlíně .cz © 2009 - 2015 | Code by PCHweb