RODINAVEZLINE.CZ - portál pro rodiny ve Zlíně a okolí

dnes má svátek:
zítra má svátek:


Hry a klamy se po čtyřech letech vrací do Zlína.

Hry a klamy se po čtyřech letech vrací do Zlína.

Měli jste někdy možnost vyzkoušet si Braillovo písmo? Znáte rychlost svých reakcí? Troufáte si zvládnout složitý labyrint? Viděli jste už někdy otisk svého těla?

To je jen malá část toho, co ukazuje výstava HRY A KLAMY, která bude k vidění a hlavně k vyzkoušení po celý únor v 1. patře Zlínského zámku. Exponáty pocházejí z libereckého zábavně-naučného centra iQpark. Putovní výstava je kombinací hry, zábavy i poučení a zahrnuje přes sedmdesát interaktivních exponátů z oblasti fyziky a biologie.
Výstava zpřístupňuje zábavnou formou svět vědy a techniky. Návštěvníci všech věkových skupin formou her a experimentů poznávají a objevují jevy, které se dějí kolem nás.
Základním principem je interaktivnost a zapojení co největšího počtu lidských smyslů. Sahání na exponáty je zde dovoleno, ba dokonce přikázáno, protože co si vyzkoušíte, tomu porozumíte. I věda totiž může být zábava. K nejzajímavějším exponátům patří obtisk těla, vzduchové dělo, převrácené písmo, pyramidy, zvukovod, dřevěná Pythagorova věta a další.
Expozice však není jen hravá a zábavná, ale i poučná a nechybí zde množství hlavolamů, kvízů a hádanek. Naučná výstava je určena malým i velkým návštěvníkům a zejména školním kolektivům. "Podporovat v dětech i dospělých logické a technické myšlení je v dnešní době velmi žádané. Výstava právě toto myšlení chce podpořit, posílit nebo třeba jen připomenout," popsala smysl akce její pořadatelka, Věra Stojarová z Aktivně životem o.p.s.
Podle Stojarové je liberecká výstava novodobou "školou hrou", která dokáže spolehlivě zamotat hlavu malým i starším návštěvníkům. Průměrná doba pro práci s jedním exponátem je sedm minut, snadno lze tak spočítat, kolik času návštěva výstavy může zabrat.
Doprovodným programem bude výstava soukromé sbírky modelů autoveteránů od pana Ludvíka Erbena ze Zlína s hracím koutkem plným autíček pro nejmenší. Milovníci smart her od Mindoku si budou moci pohrát s mnoha logickými skládačkami.

Akce potrvá od 2. února do 1. března 2015 v 1. patře Zlínského zámku.
Otevřeno bude denně od 8 do 18 hodin.

Vstupné 80,- Kč dospělí, 40,- Kč děti, rodinné 160,- Kč.

Organizátor: Aktivně životem o.p.s.

(TZ, str)

 

 

Mapa webu | Vypnout grafiku | Kontakt    Rodina ve Zlíně .cz © 2009 - 2018 | Code by PCHweb