PŘIHLASTE SE, DISKUTUJTE A INZERUJTE

Registrace | Zapomněli jste heslo?

Dobrý den, dnes je 27. 6. 2019, svátek má , zítra

Rodinavezline.cz | POZVÁNKY, AKTUALITY - V únoru nabízí výstava hraček v Baťově Institutu zajímavé akce a slevy na vstup.


RODINAVEZLINE.CZ> VEŘEJNÉ FÓRUM > POZVÁNKY, AKTUALITY
V únoru nabízí výstava hraček v Baťově Institutu zajímavé akce a slevy na vstup.

V únoru nabízí výstava hraček v Baťově Institutu zajímavé akce a slevy na vstup.

VÝSTAVA HRAČKY DÁVNÉ I NEDÁVNÉ PŘEDSTAVUJE VÝBĚR ZE SBÍRKY ALENY A FRANTIŠKA PLESLOVÝCH. JSOU V NÍ ZASTOUPENY HRAČKY PRO HOLČIČKY I KLUKY OD KONCE 19. STOLETÍ AŽ DO DRUHÉ POLOVINY 20. STOLETÍ. ALENA PLESLOVÁ BUDUJE SVOU SBÍRKU UŽ VÍCE NEŽ PĚTATŘICET LET.

Jejím základem byly, jako u řady dalších sběratelek a sběratelů, nejdříve panenky (nejstarší z nich pochází z roku 1897), a jsou v ní cenné exempláře kloubových panenek s hlavičkami z biskvitového porcelánu, se skleněnýma očima a s vlásky z pravých lidských vlasů, ale i panenky z kompozitů, celuloidové panenky, často v původním oblečení. Sběratelka však svoji sbírkovou kolekci postupně rozšiřovala o další hračky a tak přibývaly malé i velké pokojíčky s nábytkem, postýlky, kočárky, nádobíčko, oblečky a další podobné nezbytnosti, které patří k holčičím hrám. A dnes si na výstavě prohlédnete i sbírku plyšových medvědů, důmyslná vozítka či autíčka pro kluky, leporela a stavebnice.
„O nedělích 15. a 22. února budou mít všichni senioři vstupné do muzea, včetně stálých expozic, za pouhých 30 korun. Děti do 6 let mají vstup zdarma, takže je to ideální příležitost vzít s sebou také vnoučata," upřesnila novou nabídku muzea vedoucí jeho obchodního oddělení Hana Čubanová. Výstava hraček z období od konce 19. století do poloviny 20. století přímo vybízí k dialogu mezi generacemi. „Dětem je určena týdenní akce Seznamka hraček. Kdo si na výstavu přinese vlastní hračku, může ji seznámit s jinými hračkami vystavenými i přinesenými," doplnila Hana Čubanová. Doprovod dítěte s vlastní hračkou zaplatí v týdnu od 23. února do 1. března poloviční vstupné.
V sobotu 14. února se navíc uskuteční k výstavě Hračky dávné i nedávné dílna pro děti a rodiče nazvaná Korálkoví panáčci. Tvořit se bude ve dvou blocích - od 10.00 do 12.00 a od 13.00 do 17.00. Vstupené pro děti je 35 korun, doprovod zaplatí stejnou částku.
Alena Pleslová nesbírá podle kurátorky výstavy Aleny Prudké jen hračky zachovalé. Často se k ní dostávají i poškozené kousky, ale i těm ve spolupráci s manželem vdechuje „nový život". „Poslední den konání výstavy, tedy v neděli 1. března, proto sběratelka uspořádá i Zdravotní poradnu pro panenky, v níž poradí zájemcům, jak opravit jejich vlastní oblíbené hračky," dodala etnografka Alena Prudká.

Zdroj: http://www.14-15.cz/program/detail/hracky-davne-i-nedavne/?pl_art_ssegr=645

(tic)

 

Vaše zkušenost

Vaše zkušenosti a komentáře

Pokud chcete přidávat Vaše zkušenosti, musíte být zaregistrovaní a přihlášení!

Dosud nebyla vložena žádná zkušenost! Buďte první!

ReklamaREKLAMA

Chci mít zde reklamu...

 

Počasí ve ZlíněPOČASÍ VE ZLÍNĚ

DNES počasí ZÍTRA počasí

Mapa webu | Vypnout grafiku | Kontakt    Rodina ve Zlíně .cz © 2009 - 2015 | Code by PCHweb