RODINAVEZLINE.CZ - portál pro rodiny ve Zlíně a okolí

dnes má svátek:
zítra má svátek:


Omezení ve Zlíně během Barum Czech Rally Zlín 2015

Omezení ve Zlíně během Barum Czech Rally Zlín 2015


Zlín ožije v pátek 28. srpna již 45. ročníkem Barum Czech Rally Zlín 2015. Na první den je naplánována městská rychlostní zkouška, která přinese v krajském městě řadu dopravních omezení. Jedno z nich se týká i Baťova areálu, v němž sídlí 14|15 BAŤŮV INSTITUT. Z důvodu bezpečnosti a bezproblémového průběhu budou uzavřeny všechny expozice muzea a galerie i prostory knihovny již v 16:00 hodin.
Okolí 14|15 BAŤOVA INSTITUTU se pro dopravu zcela uzavře v 17:45, kdy se na silnicích v Baťovském areálu uskuteční různé závody motoristického klání Barum Czech Rally Zlín 2015. Po závodech se silnice otevřou 15 minut po půlnoci.
Návštěvníci mohou svá auta parkovat v areálu a poblíž budov 14 a 15 pouze do 16:30 hod. Ve stejnou dobu se uzavře i podzemní parkoviště pod platformou 14|15 BAŤOVA INSTITUTU a znovu se otevře až v sobotu 29. srpna v 7:00 hod. Po celou dobu nebude možný přístup do podzemního parkoviště. Zcela uzavřena zůstane po celý pátek ulice Vavrečkova před 14. budovou, kde nebude možné ani parkování. Chodník před budovou 14 se uzavře po 16:00 hod.
Expozice Muzea jihovýchodní Moravy a Krajské galerie výtvarného umění v budově 14 budou přístupné pouze do 16:00 hodin. Ve stejnou dobu se uzavřou i výpůjční prostory Krajské knihovny Františka Bartoše ve Zlíně. Podrobné informace podají návštěvníkům pracovnice informačních center v budově 14 i budově 15. Přehlídka 7. Zlínský salon mladých - část konající se v prostorách Zlínského zámku v centru města - bude v pátek 28. 8. 2015 otevřena po celou dobu, tedy od 10:00 do 18:00.

Omezení provozu se dočká o víkendu i hrad v Malenovicích. „Hrad i okolní objekty Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně u hradu (hájenka) budou v sobotu 29. srpna na celý den uzavřeny," upřesnila pracovnice muzea Hana Čubanová. V neděli bude na hradě otevřeno v běžnou provozní dobu.
V okolí 14|15 BAŤOVA INSTITUTU bude rušno už i ve čtvrtek 27. srpna v nočních hodinách, kdy mají závodníci možnost projet si trať páteční městské rychlostní zkoušky. Prohlídka trati je naplánována od 22:45 do pátku 28. srpna do 1:30. Tato uzavírka se nijak nedotkne chodu institutu.

(TZ - Mgr. Michaela Mitáčková)

A jak bude řešena doprava ve městě?

Dopravní společnost Zlín - Otrokovice připravila systém náhradní autobusové dopravy, který zajistí spojení sídliště Jižní Svahy se sítí MHD v centru města i s Malenovicemi a Otrokovicemi v čase konání městské rychlostní zkoušky Barum Czech Rally.

Z důvodu pořádání rychlostní zkoušky bude v pátek 28. srpna 2015 v době od 17.45 do 23.30 uzavřena ve Zlíně pro veškerý provoz včetně MHD Gahurova ulice, a to od zastávky U Zámku po křižovatku s ulicí K Pasekám. K dispozici bude objízdná trasa po třídě Tomáše Bati do Prštného, kolem hypermarketu Albert, podél Dřevnice ulicí Nábřeží a na křižovatku Gahurova - K Pasekám. Obsluhovány nebudou zastávky U Zámku a Čepkov. Autobusová linka č. 38 do továrního areálu bude o tomto čase zcela zrušena.

Městské dopravy se uzavírka Gahurovy ulice dotkne následovně: 
Po dobu uzavírky Gahurovy ulice bude trolejbusová linka 6 z Otrokovic končit ve Zlíně na zastávce Školní a začínat na zastávce Náměstí Míru. Linky 8 a 9 nepojedou od Baťovy nemocnice na Jižní Svahy, ale na točnu Sportovní hala. Ze zastávky Náměstí Míru přes Náměstí Práce budou jezdit na Jižní Svahy autobusy mimořádných linek 8X a 9X (střídavě na točnu Kocanda a Středová, každá z nich v intervalu 20 minut). Autobusy pojedou bez zastavování přes Prštné kolem hypermarketu Albert a po ulici Nábřeží. Na původní trasu linek 8, 9 se napojí na začátku ulice K Pasekám (zastávka Pod Babou).

(TZ - www.dszo.cz)Omezení železniční dopravy během divácké Super RZ v ulicích Zlína
23. 8. 2015 - Barum Czech Rally Zlín

Diváckou rychlostní zkouškou bude omezena i železniční doprava.

K omezení dojde v následujících lokalitách:
- bude omezen přístup k nádraží Zlín-střed (přístupová cesta bude označena pořadatelem Barum Czech Rally Zlín).
- osobní vlaky od 18.30 do 23.20 hod budou nahrazeny autobusy:

směr Vizovice - Otrokovice
Nahrazeny budou vl. Os 14232, Os 14234 v úseku Vizovice - Zlín - Malenovice a vl. Os 14236 v úseku Vizovice - Otrokovice přes zastávku ND Zlín-střed - Náměstí Práce. ND za vl. Os 14236 zastaví na zastávce Zlín-Malenovice zastávka MHD.
Cestující jedoucí do stanice Zlín-střed vystoupí z důvodu uzavření přístupové cesty na nádraží ČD Zlín-střed na náhradní zastávce náměstí Práce.

směr Otrokovice - Vizovice
Nahrazeny budou vl. Os 14243, Os 14233, Os 14235 a Os 14237 v úseku Zlín-Malenovice - Vizovice, přes zastávku ND Zlín-střed - náměstí Práce, a IC 551 v úseku Zlín-Malenovice - Zlín-střed, přes zastávku ND Zlín-střed - náměstí Práce.
Cestující jedoucí do stanice Zlín-střed vystoupí z důvodu uzavření přístupové cesty na nádraží ČD Zlín-střed na náhradní zastávce náměstí Práce. Cestující jedoucí na automobilový závod mohou pokračovat vlakem do stanice Zlín střed.

vlak IC 551 z Prahy zastaví mimořádně pro výstup cestujících ve stanici Zlín-Malenovice, ze které budou přepraveni náhradní autobusovou dopravou na náhradní zastávku na náměstí Práce (cestující mohou vystoupit také v cílové stanici Zlín střed).
náhradní doprava za vlak Os 14237 Zlín-střed - Vizovice odjede z náměstí Práce bez čekání na pravidelný odjezd tohoto vlaku dle JŘ a bude určena pouze pro výstup cestujících.
přípojný spoj od vl. IC 551 bude veden ze ŽST Zlín - Malenovice, přes náměstí Práce v čase pravidelného odjezdu vl. 14237 (22.45 hod).
vlak Os 14237 Zlín-střed - Vizovice odjede ze železniční stanice Zlín-střed opožděn ve 23.30 hod.
vlak Os 14236 Zlín-střed - Otrokovice odjede ze železniční stanice Zlín-střed opožděn ve 23.30 hod.

(zdroj: www.zlin.eu)

Změny v dopravě se dotknout i spojů společnosti Student Agency.

 

Mapa webu | Vypnout grafiku | Kontakt    Rodina ve Zlíně .cz © 2009 - 2018 | Code by PCHweb