RODINAVEZLINE.CZ - portál pro rodiny ve Zlíně a okolí

dnes má svátek:
zítra má svátek:


Zvláštní lidé budou k vidění na hradě Malenovice

Zvláštní lidé budou k vidění na hradě Malenovice

Voskové figuríny z unikátní kolekce Zvláštní lidé budou k vidění ve sklepních prostorách hradu Malenovice. Výstava o lidských zvláštnostech potrvá od 9. do 21. září a bude otevřena denně od 10 do 18 hodin.

„Od pradávna se v naší společnosti vyskytovali jedinci svým zevnějškem výrazně vystupující z davu. Společnost se jich stranila, ale zároveň byla přitahována jejich zvláštnostmi. Z postižení takových lidí často pramenila neskutečná síla a odhodlání vzepřít se osudu a předvést okolí svůj neobyčejný vzhled jako dar, chtěli být respektováni a uznáváni,“ uvedla J. Lasunovová, která soukromou putovní výstavu produkuje. Jak dodala, siamská dvojčata, lidé s vlčím syndromem nebo tělesnými anomáliemi často pracovali v cirkusech a panoptikách. „Mnohdy se naučili neuvěřitelným kouskům, kterými ještě více podněcovali zvědavost návštěvníků,“ dodala Lasunovová.

Figuríny věrně zachycující podobu 25 skutečných osob vznikly podle dobových dokumentů v petrohradském antropologickém muzeu. „Výsledek působí dokonale živým dojmem, neboť umělci při výrobě použili lékařské oční a zubní implantáty a do vosku vpichovali pravé lidské vlasy,“ popsala vznik unikátní kolekce J. Lasunovová.

Vstupné na výstavu činí pro dospělé 80 Kč, děti, důchodci a ZTP zaplatí 40 Kč a studenti 60 Kč.  Držitelé průkazu ZTP/P mají vstup zdarma. Školní výpravy při počtu více jak 10 dětí zaplatí 30 Kč na osobu a doprovod zdarma.

V sobotu 19. září si budou moci návštěvníci hradu Malenovice prohlédnout výstavu a další expozice mimořádně také od 18 do 22 hodin v rámci akce s názvem Vítání babího léta. Program k poctě přírodních i lidských rozmanitostí začne ve 13 hodin tvořivými dílnami.

 

(TZ - Barbora Janečková, spolupracovnice MJVM ve Zlíně)

 

- - - - - -

 

(an)

 

Mapa webu | Vypnout grafiku | Kontakt    Rodina ve Zlíně .cz © 2009 - 2018 | Code by PCHweb