RODINAVEZLINE.CZ - portál pro rodiny ve Zlíně a okolí

dnes má svátek:
zítra má svátek:


Muzeum jihovýchodní Moravy otevřelo novou výstavu odhalující kouzlo historických loutek

Muzeum jihovýchodní Moravy otevřelo novou výstavu odhalující kouzlo historických loutek

Muzeum jihovýchodní Moravy poodhalí kouzlo rodinného loutkového divadla

Loutky a kompletní loutková divadla s mnoha scénickými proměnami určená pro domácí či školní prostředí zejména z období Rakousko-Uherska a první Československé republiky jsou hlavním lákadlem výstavy Kouzlo rodinného loutkového divadla.

Na své si zde mohou přijít zejména ctitelé krásných loutek, milovníci pohádkových bytostí a především děti, kterým se zde nabízí pohled na řadu historických rodinných divadel s půvabnými loutkami různých výrobců. „Výroba loutek patřila k české tradici, v průběhu staletí se obliba loutek měnila, za nejslavnější období této obliby je považována první polovina minulého století, kdy loutkové divadlo nesmělo chybět v žádné české rodině," řekla kurátorka výstavy Alena Prudká.

Výstava Kouzlo rodinného loutkového divadla představuje ukázky modelovaných loutek i loutky jedinečné, originální, vytvořené umělci pro konkrétní rodinná divadla a stejně tak divadla sestavená z tištěných dekorací i divadla s originálními ručně malovanými kulisami.

Loutky a rodinná loutková divadla z let 1900 až 1950 ze sbírky Marie a Pavla Jiráskových budou k vidění ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU až do 21. února 2016.

 

(an)

 

 

Mapa webu | Vypnout grafiku | Kontakt    Rodina ve Zlíně .cz © 2009 - 2018 | Code by PCHweb