RODINAVEZLINE.CZ - portál pro rodiny ve Zlíně a okolí

dnes má svátek:
zítra má svátek:


Charitativní prodej vánoční růží začal ve Zlíně

Charitativní prodej vánoční růží začal ve Zlíně

Krajský úřad Zlínského kraje podpoří letos, stejně jako každoročně, tradiční charitativní prodej vánočních růží, který letos již po osmnácté pořádá Šance - sdružení rodičů a přátel hematologicky a onkologicky nemocných dětí při Fakultní nemocnici v Olomouci, kde se léčí i pacienti ze Zlínského kraje.
Prodej květin je organizován prostřednictvím škol či farností, které o tuto iniciativu projevily zájem, a opět bude možné zakoupit si vánoční hvězdu i na veřejně přístupných místech, a to konkrétně v budově České správy sociálního zabezpečení ve Zlíně - v pondělí 30. listopadu, dále pak ve středu 2. prosince v prostorách Krajského úřadu Zlínského kraje a ve stejný den i na zlínské radnici.
„Vloni jsme prodali 5 300 vánočních hvězd a získané finanční prostředky byly použity na nákup příslušenství k centrálním monitorům sloužícím ke sledování životních funkcí dětí na jednotce intenzivní péče. Dále byly uhrazeny rekondiční pobyty, díky kterým se po vážné nemoci zotavilo přes sto dětí. Peníze pomohly i rodinám, které se kvůli onemocnění svého malého potomka ocitly ve složité sociální situaci," sdělila Zdeňka Wasserbauerová ze sdružení Šance.
Akce je pořádána pod záštitou Prof. Vladimíra Mihála, přednosty dětské kliniky Fakultní nemocnice v Olomouci.

(zdroj: http://www.kr-zlinsky.cz/i-na-krajskem-uradu-bude-probihat-charitativni-prodej-vanocnich-ruzi-aktuality-12701.html)

 

Mapa webu | Vypnout grafiku | Kontakt    Rodina ve Zlíně .cz © 2009 - 2018 | Code by PCHweb