RODINAVEZLINE.CZ - portál pro rodiny ve Zlíně a okolí

dnes má svátek:
zítra má svátek:


Víte, jak žít ve vztahu a být šťastný? Týden manželství ve Zlíně zve na Valentýnský interaktivní seminář.

Víte, jak žít ve vztahu a být šťastný? Týden manželství ve Zlíně zve na Valentýnský interaktivní seminář.

Nadační fond CREDO pořádá druhý ročník projektu Týden manželství ve Zlíně. Záštitu nad projektem převzal poslanec Parlamentu ČR Ondřej Benešík, patrony jsou manželé Romana a Zdeněk Julinovi, herci z Městského divadla Zlín. Partnerem je MĚSTO ZLÍN a motto celostátní kampaně je „Manželství je víc než kus papíru". Jejím cílem je posilovat hodnotu manželství. Celý týden od 8. - 14. února 1016 se konají ve Zlíně nejrůznější akce na podporu manželství a vrcholem je Valentýnský interaktivní seminář 13. února 2016 v aule Academia Centra UTB, který povedou manželé Irena a Petr Smékalovi. Název je „Jak žít v manželství a být šťastný". Návštěvníci dostanou praktické tipy jak posilovat svůj vztah a na památku obdrží jako dárek romantickou fotografii. Organizátoři slibují také valentýnské občerstvení a hlídání dětí. Přihlašovat se můžete na www.manzelstvivezline.cz.

Manželé Smékalovi jsou velmi žádanými lektory. Párům přednáší již několik let v rámci programu YMCA. Vedou semináře komunikačních dovedností a osobnostního rozvoje, provozují vlastní manželskou poradnu. Vychovávají spolu čtyři děti. Mluvit budou o různých obdobích manželství, prozradí co je pro každé období charakteristické, čemu se vyvarovat a na co se připravit. Mluvit budou o posilách i hrozbách manželství.

Za podpory mediálních partnerů se také uskuteční v Rádiu Zlín soutěž o romantické večeře při svíčkách v restauraci Myslivna a další ceny. V knihkupectví Veni bude pro návštěvníky připraven koutek s knihami o manželství. Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně chystá půjčovací výstavku knih na téma manželství, rodina a mezilidské vztahy ve 4. podlaží budovy 15. Dále únorovou soutěžní výstavu na téma „Recept na šťastné manželství aneb jak to vidí děti". Vystavují děti z Církevní základní a mateřské školy Zlín. V OC Zlín na Kvítkové ulici bude probíhat oblíbená akce „Kafe za pusu" a soutěžní Výstava svatebních oznámení. Raritou bude autentická předmanželská smlouva z roku 1936. Ve hře je wellness se šampaňským v Galaxii Zlín nebo rodinné fotografování v ateliéru Barbarella Zlín.

Kampaň Týden manželství má kolébku ve Velké Británii v roce 1998, od té doby se koná každoročně v různých zemích. V České republice probíhá Národní týden manželství již devět let, vždy za výrazné podpory známých osobností i médií. www.tydenmanzelstvi.cz. Oficiální stránky zlínského projektu najdete na www.manzelstvivezline.cz.

Akci pořádá nadační fond CREDO, který působí v České republice a na Slovensku. Zaměřuje se na projekty humanitárně-sociálního charakteru.

(bar, str)

 

 

Mapa webu | Vypnout grafiku | Kontakt    Rodina ve Zlíně .cz © 2009 - 2018 | Code by PCHweb