RODINAVEZLINE.CZ - portál pro rodiny ve Zlíně a okolí

dnes má svátek:
zítra má svátek:


Probouzení hradu Malenovice

Probouzení hradu Malenovice

Hrad Malenovice probudí vůně šípkové růže

MALENOVICE - Vůní šípkové růže se bude probouzet oblíbený hrad Malenovice u Zlína.

V sobotu 2. dubna v 10 hodin otevře kastelán Luděk Bubeník brány hradu a přivítá první letošní návštěvníky. Čeká je přehlednější systém vstupného, nová výstava na hájence i pohádkové představení O šípkové Růžence na nádvoří. Až do podzimu budou prohlídky hradních expozic zpestřovat tradiční celodenní akce pro celou rodinu.

Novinkou sezony je nový systém vstupného. „Pět různých okruhů a kombinací vstupu na expozice jsme sjednotili do jednoho velkého prohlídkového balíčku. Po zakoupení vstupenky si mohou návštěvníci prohlédnout úplně všechno, co hradní areál nabízí," okomentoval změny ředitel Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně Pavel Hrubec. Jak dodal, základní cena pro dospělého návštěvníka se přitom snížila ze 115 Kč na 100 Kč, u ostatních kategorii zůstala cena stejná nebo došlo jen k mírnému navýšení. V souvislosti s novým systémem dochází i ke změnám v otevírací době, která bude sjednocená pro hrad, zoologickou expozici i výstavní prostory barokní hájenky v předhradí," dodal ředitel.

První den nové návštěvnické sezony bude hradem vonět šípkový čaj a zájemci si z návštěvy hradu nad Malenovicemi odnesou speciální recepty na přípravu šípkového likéru nebo marmelády. „Dvě hodiny po poledni začne na hájence vernisáž výstavy Na skle malované. O půl třetí propuknou na nádvoří hradu šermířské souboje v podání členů skupiny Berendal. A nejvíce se těšíme na děti z literárně dramatického kroužku ZUŠ Zlín - Malenovice, kteří ve tři hodiny odpoledne zahrají na nádvoří pohádku Šípková Růženka," upřesnil nabitý odpolední program 1. dubnové soboty na hradě kastelán.

A na co se mohou návštěvníci hradu těšit v dalších měsících? Hrad Malenovice se 18. května zapojí do Mezinárodního dne muzeí a nabídne po celý den komentované prohlídky zdarma. Volnou prohlídku hradu bez průvodce připravuje hrad 20. května od 19 hodin do půlnoci v rámci Noci v muzeu. Ve spolupráci s organizací Líska se uskuteční na hradě 10. června Den pro přírodu s ukázkami výcviku dravců a ekologickým programem pro děti i dospělé. Kdo nestihne pohádku Šípková Růženka při otevírání hradu, může se přijít podívat na její reprízu 18. června odpoledne. A v průběhu letní prázdnin si můžete na hradě užít oblíbené noční prohlídky, tentokrát s napínavým tématem hradního spiknutí panovníků. A pro děti budou opět připraveny nedělní dětské prohlídky.
O dalších aktivitách a programu na hradě budeme veřejnost průběžně informovat.

 

Zdroj: Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně

 

(an)

 

 

Mapa webu | Vypnout grafiku | Kontakt    Rodina ve Zlíně .cz © 2009 - 2018 | Code by PCHweb