RODINAVEZLINE.CZ - portál pro rodiny ve Zlíně a okolí

dnes má svátek:
zítra má svátek:


Zlínské divadlo vstupuje do nové dekády - 71. sezony

Zlínské divadlo vstupuje do nové dekády - 71. sezony

Zlínské divadlo vstupuje do nové dekády - 71. sezony

Blížící se léto a pozvolna končící jubilejní 70. sezona Městského divadla Zlín otevírají dveře novým divadelním snům. Zlínští divadelníci již mají nachystanou kolekci  6 titulů, kterou nabídnou obyvatelům Zlína i mimozlínským v novém divadelním předplatném na sezonu 2016/2017. Další nové tituly se budou hrát i na jiných místech - ve Studiu Z, v Dílně.

„Zajímá nás, zda se nám podaří uchránit rodinu před rozpadem (Srpen v zemi indiánů), nenaletět pokryteckým šmejdům (Tartuffe), uvěřit velkým vizím v čase krize (Já, Baťa) a přitom nebýt za blbce (Blbec k večeři). Chceme věřit, že každé zlo bude nakonec odhaleno a potrestáno (Past na myši) a že ženy a muži přestanou vést své nesmyslné boje (Noc na Karlštejně). Ale chceme si také s úsměvem připomenout, že bychom nikdy neměli zapomínat na Dobré mravy, protože jedině v klidném a otevřeném dialogu můžeme najít svou kotvu Mezi nebem a ženou," přibližuje nový dramplán zlínského divadla jeho umělecká šéfka Hana Mikolášková.

Předplatné je v prodeji již od 2. května a diváci mohou opět vybírat z jeho několika typů podle svých časových možností. Stávajícím předplatitelům drží divadlo místa do 31. května.
Majitelé předplatného uvidí tituly s více než 40% slevou oproti jiným divákům. „Chceme zdůraznit, že letos se předplatné vyplatí více než kdykoli jindy," podotýká ředitel zlínské scény Petr Michálek.

Kromě výhodné ceny mohou předplatitelé čerpat mnoho dalších bonusů: kromě stálého místa v hledišti podle jejich přání a pevných termínů mají přednostní právo rezervace na všechna představení včetně vybraných hostů, program na dva měsíce dopředu a divadelní zpravodaj Tady a teď jim bude doručován do schránky zdarma a také mohou využít oblíbené služby hlídání dětí zdarma u odpoledních předplatitelských skupin.

Společně se zahájením prodeje nového předplatného na 71. sezonu startuje také hlasování v oblíbené divácké anketě Aplaus 2016. Diváci mohou hlasovat, která herečka a který herec je v právě končící sezoně zaujali nejvíce. Elektronický hlasovací formulář a přehled herců a jejich rolí je k dispozici na webu divadla. Diváci mohou hlasovat i prostřednictvím lístků a hlasovacích boxů u pokladny a ve foyer Velkého sálu a Dílny. Výsledky XVII. ročníku ankety budou vyhlášeny 10. září při slavnostním galavečeru k zahájení nové divadelní sezony. Exkluzivním partnerem této ceny je akciová společnost Lázně Luhačovice.

Stručně k jednotlivým titulům:

VELKÝ SÁL:
Srpen v zemi indiánů - tato rodinná tragikomedie je hra psaná (nejen) pro ženy a to stále s populární tématikou rodinných pout. Hra je napsána pro více ženských rolí, ale na jevišti se objeví i muži.
Past na myši - jedná se o detektivku na divadelní scéně na motivy královny tohoto žánru Agathy Christie.
Tartuffe - tuto hru lze chápat jako protipól uváděné inscenace Inri. Svatouškem ovšem v tomto pojetí lze označit tzv. "šmejda" (dnešní doby).
Já, Baťa - tento titul je nejnáročnějším v této sezóně, zároveň volně navazující na úspěšnou hru Baťa Tomáš, živý. Název hry lze odvodit ze spojení  J. A. Baťa=Já Baťa.
Blbec k večeři - název této hry v originále je Hostina blbců.  Na scéně se objeví více "blbců". Při sledování hry nás několikrát asi napadne otázka: Kdo vlastně je blbec?, a pořádně se v tom můžeme zamotat...
Noc na Karlštejně - v šestici nových titulů nemůže chybět muzikál, tentokráte z českého prostředí.

STUDIO Z:
Dobré mravy - v této hře se na scéně objeví 8 lidí - 4 muži a 4 ženy, kteří se budou zabývat taneční etiketou. Těšit se můžete (mimo jiné) také na Radovana Krále.
Mezi nebem a ženou - jedná se o divadelní inscenaci, která se dříve hrála se na Malé scéně.
Vernisáž - tento titul je věnován osobnosti Václava Havla a bude součástí komponovaného večera v den Havlova narození - 5. října 2016.

Více o předplatném a nových titulech si přečtete na stránkách Městského divadla Zlín.

Zdroj: TZ, TK MDZ

 

(an), (tic)

 

Mapa webu | Vypnout grafiku | Kontakt    Rodina ve Zlíně .cz © 2009 - 2018 | Code by PCHweb