RODINAVEZLINE.CZ - portál pro rodiny ve Zlíně a okolí

dnes má svátek:
zítra má svátek:


56. ZLÍN FILM FESTIVAL nabídne letos snímky  z rekordního počtu zemí

56. ZLÍN FILM FESTIVAL nabídne letos snímky z rekordního počtu zemí

Převzato, upraveno

Zlín - Více než 2000 snímků letos shlédli dramaturgové programového oddělení Zlín Film Festivalu, aby z nich vybrali 361, které se již za pár dní představí divákům letošního festivalu. Filmy pocházejí z 56 zemí světa a nechybí mezi nimi filmy třeba z Vietnamu, Izraele, Etiopie, Palestiny, Saudské Arábie, Hongkongu nebo Kataru. Ty budou letos z důvodu uzavření Velkého kina promítány především v sálech multikina Golden Apple Cinema, část projekcí i na Malé scéně.

Diváci se mohou těšit na zajímavé snímky pro děti a mládež, evropské režijní debuty, animovanou tvorbu, studentské filmy a mnoho dalších - celkem v 5 soutěžních a 8 mimosoutěžních sekcích. K těm nejobsáhlejších patří právě sekce, které se zaměřují na nosná témata letošního festivalu.
Hvězdu na chodníku slávy před Velkým kinem letos organizátoři festivalu odhalí herečce Kláře Pollertové-Trojanové a herci a režisérovi Jiřímu Strachovi.

Kromě návštěvy kina si mohou hosté festivalu užít i řadu dalších aktivit spojených s filmem. Budou mít například příležitost nahlédnout filmařům pod pokličku. „V budově rektorátu Univerzity Tomáše Bati se otevře Filmová laboratoř. Ve speciální interaktivní expozici nových digitálních technologií pro zpracování obrazu a zvuku si tak mohou zájemci vyzkoušet , jak se natáčí filmy a reklamy," uvádí umělecká ředitelka.

Filmový program už tradičně doplňuje i pestrý doprovodný program. Tvoří jej řada divadelních představení, koncertů, workshopů, dále odborné přednášky, výstavy, interaktivní a benefiční programy, ale také sportovní a společenské akce. Festivalové lokace se od loňského ročníku opět rozrostly. „Festivalovým centrem zůstává Kongresové centrum Zlín. Interaktivní akce se opět budou konat na náměstí Míru. Ve Zlatém jablku proběhnou každé odpoledne autogramiády. I přesto, že je zavřené Velké kino, uskuteční se v prostranství před ním legendární Malování na chodníku," vypočítává výkonný ředitel festivalu Martin Pášma a dodává: „Na úspěch loňského roku naváže letos rozšířená Divadelní zóna Pegas Nonwovens v parku Komenského. Připraví ji základní umělecké školy zřizované Zlínským krajem. Rozšíření se dočká i zóna Festivalový zámek, která letos obsadí horní i spodní část parku Svobody. Novinkou je Zlatá stuha - literární zóna ZFF v Krajské knihovně Františka Bartoše ve 14|15 BAŤŮV INSTITUT."

Novinkou letošního ročníku je i nabídka veřejnosti zakoupit si lístky na většinu zpoplatněných akcí v předprodeji, a to včetně vstupenek na tematické slavnostní večery Pocta velikánům nebo Vive la France! „Jsme rádi, že si návštěvníci mohou prohlédnout unikátní interaktivní výstavu Orbis Pictus Play Zlín ve zlínském zámku. A jsme pyšní, že se podařilo zorganizovat historicky první ročník festivalového půlmaratonu, který se uskuteční v sobotu 28. května," uvádí Martin Pášma.

Filmpasy budou na www.zlinfest.cz v předprodeji od 20. května, v pokladně Kongresového centra je možné je zakoupit od 27. května. „Rozhodli jsme se od letošního roku zrušit jejich rezervace, protože se často stávalo, že si lidé vstupenky nevyzvedli. Blokovali tak místo ostatním, kteří o představení měli také zájem," vysvětluje Martin Pášma a dodává: „Letos přicházíme i se speciální nabídkou pro studenty. Týdenní Studentpas za zvýhodněnou cenu 799 Kč obsahuje každý den 3 filmová představení a k tomu jeden koncert v OAP nebo na zámku."

Zlín Film Festival je nejstarší a největší filmovou přehlídkou svého druhu na světě. V roce 2015 jej navštívilo přes 120 tisíc diváků. Jeho 56. ročník se uskuteční od 27. května do 3. června. Kromě oslav 80. výročí ateliérů nabídne festival návštěvníkům a filmovým fanouškům i další velká témata. Kvůli fokusu na kinematografii Francie se ponese ve francouzském stylu a bude se i letos věnovat nejenom filmům, ale i dalším aktivitám dětí a jejich rodin.

 

Zdroj: TZ Zlín Film Festival

 

(an)

 

 

Mapa webu | Vypnout grafiku | Kontakt    Rodina ve Zlíně .cz © 2009 - 2018 | Code by PCHweb