RODINAVEZLINE.CZ - portál pro rodiny ve Zlíně a okolí

dnes má svátek:
zítra má svátek:


Speciální olympiády ČR se propojí se Zlín Film Festivalem

Speciální olympiády ČR se propojí se Zlín Film Festivalem

Speciální olympiády ČR se propojí se Zlín Film Festivalem

ZLÍN - Vyzkoušet si své dovednosti v kůži sportovce s mentálním postižením nebo s nimi sehrát skutečný zápas ve stolním tenise. Interaktivní příležitosti k poznávání světa speciálních olympiád přináší Zlín Film Festival na dvoudenní akci s názvem Speciální prolínání. Novinka v doprovodném programu ZFF se uskuteční v prostoru před zlínským zámkem 31. května a 1. června vždy od 10 do 17 hodin.

27. května 2016
„Slovo prolínání v názvu akce popisuje naši snahu o propojení světa zdravých dětí a jejich rodičů se světem mentálně postižených sportovců z Českého hnutí Speciálních olympiád," uvedla europoslankyně Martina Dlabajová, která je patronkou hnutí a zároveň má záštitu nad letošním ročníkem Zlín Film Festivalu. V parku u zlínského zámku budou připraveny zábavné soutěže, u pingpongových stolů budou připraveni si zahrát stolní tenis olympionici a medailisté ze zlínské Naděje. A ve stanu bude k vidění i fotografická výstava dokumentující bohatou historii Českého hnutí Speciálních olympiád (ČHSO).
Speciální prolínání přijede osobně podpořit čestný předseda ČHSO Vlastimil Harapes, národní ředitelka hnutí Martina Středová i prof. Hana Válková z předsednictva ČHSO. Ta je garantem mezinárodního projektu Zdravý atlet!, který provádí odborná měření ve spolupráci se studenty Masarykovy univerzity v Brně. Také ve Zlíně se studenti budou snažit získat údaje od dobrovolníků, kteří jedinečný projekt Zdravé společenství podpoří.
„Cílem celosvětového hnutí Speciálních olympiád je umožnit lidem s mentálním postižením pravidelně sportovat a soutěžit bez ohledu na absolutní výkonnost. Ve Zlíně máme tradici takzvané sjednocené kopané, kde se na jednom hřišti utkávají mentálně postižení sportovci i zdraví partneři," uvedl David Bělůnek, dlouholetý organizátor Zlínského poháru a ředitel sportu kopaná v ČHSO.
„Přijďte si s námi užít legrace. Je krásné být speciální!," vzkazují pořadatele akce. ČHSO se představí v rámci Zlín Film Festivalu i na úterním Duhovém večeru, určeném neziskovým organizacím.

Převzato, upraveno

(an)

 

Mapa webu | Vypnout grafiku | Kontakt    Rodina ve Zlíně .cz © 2009 - 2018 | Code by PCHweb