RODINAVEZLINE.CZ - portál pro rodiny ve Zlíně a okolí

dnes má svátek:
zítra má svátek:


V neděli se na Filmovém Festivalu bude dražit, slavit a hrát fotbal

V neděli se na Filmovém Festivalu bude dražit, slavit a hrát fotbal

V NEDĚLI SE NA FILMOVÉM FESTIVALU BUDE DRAŽIT, SLAVIT A HRÁT FOTBAL

135 unikátně ztvárněných filmových klapek poputuje po nedělní odpolední dražbě ke svým novým majitelům. Večer pak bude na 56. ročníku Mezinárodního filmového festivalu pro děti a mládež symbolicky vzdána pocta velikánům v rámci slavnostního večera k 80. výročí založení zlínských ateliérů. V průběhu celého dne bude probíhat řada dalších doprovodných akcí a celebrity z filmového světa si dokonce zahrají fotbal.

HLAVNÍ BODY NEDĚLNÍHO PROGRAMU:

CO SI NENECHAT UJÍT V KINĚ
Dcera čarodějky - Distribuční předpremiéra středověké koprodukční fantasy plné draků, čarodějnic a magických praktik. Dina, dcera čarodějky, zdědila po matce nadpřirozené schopnosti, umí se podívat člověku přímo do duše a vyvolat v něm pocity studu za jeho činy. Film byl natáčen mimo jiné i v barrandovských studiích.
Více informací k filmu naleznete zdehttp://www.zlinfest.cz/film-detail?id=6413
Žízeň - Rodina si těžce vydělává na živobytí praním prádla pro místní hotely, a to i přes přerušované zásobování vodou. Jejich obyčejný život ale převrátí naruby příchod senzibila a zároveň studnaře, který slibuje, že učiní konec nejisté existence rodiny tím, že na jejich vyprahlém kopci najde zdroj vody.
Více informací k filmu naleznete zde http://www.zlinfest.cz/film-detail?id=6617

CO SE DNES HRAJE V LETNÍM KINĚ
Deadpool - Bývalý člen speciálních jednotek se podrobí experimentální léčbě rakoviny v rámci programu Weapon X, známého a populárního především mezi x-menovskými mutanty.
Více informací k filmu naleznete zde http://www.zlinfest.cz/program-detail?id=6987

ZAJÍMAVÉ DOPROVODNÉ AKCE
Dražba filmových klapek - dražba, která je již tradiční součást festivalu, probíháod 13.00 do 18 hodin ve Velkém sále Kongresového centra ve Zlíně.
POCTA VELIKÁNŮM - slavnostní večer k 80. výročí založení zlínských ateliérů - v 19:30 začíná v Kongresovém centru Zlín komponovaný pořad obsahující Perskou suitu Zdeňka Lišky v podání Filharmonie Bohuslava Martinů.
Tisková konference k tématu Podpora filmového průmyslu ve zlínském regionu - filmovým odborníkůmje určena prezentace projektů na podporu navrácení Zlína na mapu filmového průmyslu, v Malém sále Kongresového centra v 13:15 hod.
Charitativní fotbálek „O dukát hradu Lukova" - od15 do 18 hod se na Stadionu mládeže proti sobě postaví tým herců Pohádky proti „zbytku světa". Výtěžek z fotbalového turnaje celebrit bude předán handicapovým sportovcům.

KDO SE PŘEDSTAVÍ NA ČERVENÉM KOBERCI?
Přijďte se tváří v tvář potkat se známými osobnostmi, dnes by se na červeném koberci měla procházet delegace k filmu Jak básníci čekají na zázrak. Můžete se setkat s Davidem Matáskem, Dušanem Kleinem, Filipem Antonio, Emily Hassmanovou, Markem Němcem.

POZVÁNKA NA FILMŽURNÁL
Co právě chystají filmové hvězdy, které dnes navštívily festival, se dozvíte v průběhu neformální debaty moderované Vladimírem Krocem.

JAKÝ AUTOGRAM MOHU DNES ZÍSKAT?
Přijďte si v 18 hodin do galerie Zlatého jablka pro autogram od hvězd z pohádky O dukát hradu Lukova (Kateřina Brožová, Alice Bendová, Kristýna Kociánová,Filip Blažek, Václav Noid Bárta).

TIPY NA AKCE VE FESTIVALOVÝCH ZÓNÁCH
Divadelní zóna - Operetky v podání ZUŠ Uherské Hradiště - Kunovice zazní ve 13 hod na velkém pódiu. Těšit se můžete na muzikálovou úpravu pohádek Tři bratři a Budulínek od autorské dvojice Uhlíř-Svěrák. Odpoledne vystoupí také dětská cimbálovka ze ZUŠ Uherské Hradiště pod vedením primáše Marka Pavlici, syna primáše Hradišťanu Jiřího Pavlici.
Festivalový zámek - „Cvičení nás baví" je akcí, která nenechá nikoho v klidu sedět. Cvičit můžete s Hankou Kynychovou, pro nejmenší je připraven DUPLO hrací bazének a pro starší děti LEGO zóna.
Výstavy - v Galerii Václava Chada na Zlínském zámku probíhá v době konání festivalu také výstava děl Adrieny Šimotové, ilustrovaných obálek knih Zdeňka Seydla a litografií Adolfa Borna.
Náměstí Míru - po celý den probíhá zábavný program pro celou rodinu „Enapo den", děti mohou dovádět na nafukovacích atrakcí, otevřena bude žonglérská dílna, představí se mažoretky, přijde kouzelník a připravena jsou i hudební a divadelní vystoupení.
Open Air Place - od 18 hod potěší zlínské publikum koncert české pop-rockové kapely Slza s následnou autogramiádou.

CO SE DĚJE VE FILM-LABu?
Navštivte například besedu s regionální televizí z Olomoucka, zúčastněte se natáčení rozhovorů s filmovými hosty a delegacemi nebo vezměte své děti na casting na dětské filmové talenty.

FILM INDUSTRY NEJEN PRO FILMOVÉ PROFESIONÁLY
Od 14.00 do 16:00 hod probíhá přednáška k projektu Digitální restaurování českého filmového dědictví. Co je to digitální restaurování? Proč je vůbec nutné digitalizovat filmy, které vznikly na filmový materiál a dodnes na něm existují?

 

Zdroj: TZ Film Festival Zlín

 

(an)

 

 

 

Mapa webu | Vypnout grafiku | Kontakt    Rodina ve Zlíně .cz © 2009 - 2018 | Code by PCHweb