RODINAVEZLINE.CZ - portál pro rodiny ve Zlíně a okolí

dnes má svátek:
zítra má svátek:


Hrad Malenovice zve na pohádku o Šípkové Růžence a na tvořivou dílnu

Hrad Malenovice zve na pohádku o Šípkové Růžence a na tvořivou dílnu

Malenovický hrad zve všechny malé návštěvníky i jejich rodiče v sobotu 18. června na speciální dětský program, v němž nebude chybět divadelní představení i výtvarná dílna. Tématem bude pohádka Šípková Růženka. Růže se prolne celým tematickým programem, který začne ve 13.00 hodin.

Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně si připravilo na sobotu pro děti výtvarnou dílnu Růže a tulipán. Dílna se uskuteční na hájence od 13.00 do 17.00 hodin. „Pod vedením muzejní lektorky Adély Šimové se uskuteční malování květinových ornamentů na fólii. Dílna je doprovodnou akcí výstavy Na skle malované, která se koná v hájence," řekla Milena Dvořáková z Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně. Vstup na výtvarnou dílnu je zdarma.
Na odpoledne je na nádvoří hradu připraveno divadelní představení Šípková Růženka v podání dětí z literárně-dramatického oboru ZUŠ Zlín-Malenovice, které navštěvují druhý stupeň základní školy. „Jedná se o poetické klasické zpracování podle předlohy Zdeňka Skořepy. Jako kulisy využijeme reálné hradní prostředí včetně kašny, kolem které se bude odehrávat děj pohádky," přiblížila inscenaci Ludmila Keřkovská, pod jejímž vedením děti hru nastudovaly.

Začátky představení jsou naplánovány na 15.00 a 16.00 hodin. Inscenace trvá zhruba 40 minut, proto je vhodná i pro menší děti. V případě nepříznivého počasí se divadlo uskuteční uvnitř hradu v malovaném sále. Vstupné je jednotné 20 korun, děti do 3 let a ZTP zdarma.
Prohlídky hradu budou možné jen do 14.00, kdy na prohlídkový okruh vyjde poslední skupina návštěvníků. Hájenka bude otevřena jako obvykle, tedy od 10.00 do 12.00 a od 13.00 do 17.00 hodin. Bližší informace na telefonech 577 103 379 nebo 605 924 869.

 

Převzato, upraveno

 

Zdroj: TZ Muzeum jihovýchodní Moravy

 

(an)

 

Mapa webu | Vypnout grafiku | Kontakt    Rodina ve Zlíně .cz © 2009 - 2018 | Code by PCHweb