PŘIHLASTE SE, DISKUTUJTE A INZERUJTE

Registrace | Zapomněli jste heslo?

Dobrý den, dnes je 26. 8. 2019, svátek má , zítra

Rodinavezline.cz | POZVÁNKY, AKTUALITY - Noční prohlídky hradu Malenovice poctí návštěvou samotný císař


RODINAVEZLINE.CZ> VEŘEJNÉ FÓRUM > POZVÁNKY, AKTUALITY
Noční prohlídky hradu Malenovice poctí návštěvou samotný císař

Noční prohlídky hradu Malenovice poctí návštěvou samotný císař

MALENOVICE - Tajemný příběh o setkání dvou bratrů odkryjí noční prohlídky hradu Malenovice v sobotu 16. července.

V zákoutích starobylého hradu budou jednat císař římský Karel IV. se svým mladším bratrem Janem Jindřichem, markrabětem moravským, majitelem panství a zakladatelem hradu Malenovice. Po jejich stopách se návštěvníci hradu mohou vydat už od 20 hodin, aby si na své přišly i rodiny s menšími dětmi. Bohatý program skončí hodinu před půlnocí.
„Autory zbrusu nového scénáře oblíbených nočních prohlídek jsou Hana a Tomáš Volkmerovi z Divadla loutek Ostrava. Chybět nebudou ani tradiční vystoupení šermířů či ohňová show před vstupem do hradu," uvedla Milena Dvořáková z pořadatelského Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně. Příběh dvou bratrů se začne před diváky odvíjet už před volným vstupem do hradních expozic. „Kramářská píseň zazní před bránou do hradu, na nádvořích se mezi šermířskými bitkami zastaví i oba hlavní hrdinové, císař Karel IV. v podání našeho kolegy zoologa Dušana Trávníčka a markrabě moravský Jan Jindřich ztvárněný muzejním pedagogem Petrem Hrabinou," prozradila M. Dvořáková.

Po vyslechnutí tajného rozhovoru obou šlechticů na horním nádvoří se mohou zájemci vydat do všech hradních expozic a prohlédnout si interiéry plné překvapení na vlastní pěst. Obdivuhodné budou zejména věrné repliky historických kostýmů, vznešené dobové tance v malovaném sále nebo živé obrazy. V programu vystoupí skupiny historického šermu Berendal a Solutus, ohňová show FuerzadelFuego, jejíž členové budou do setmění tančit s hedvábnými šátky. Mezi účinkujícími nebudou ani letos chybět pracovníci zlínského muzea.

Akce se koná za každého počasí. Vstupné na noční prohlídky je 100 Kč pro dospělé a 50 Kč pro děti do 15 let. Děti do tří let věku a ZTP mají vstup zdarma. Občerstvení je zajištěno.

 

Zdroj: TZ Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně, převzato, upraveno

 

(an)

 

 

 

 

Vaše zkušenost

Vaše zkušenosti a komentáře

Pokud chcete přidávat Vaše zkušenosti, musíte být zaregistrovaní a přihlášení!

Dosud nebyla vložena žádná zkušenost! Buďte první!

ReklamaREKLAMA

Chci mít zde reklamu...

 

Počasí ve ZlíněPOČASÍ VE ZLÍNĚ

DNES počasí ZÍTRA počasí

Mapa webu | Vypnout grafiku | Kontakt    Rodina ve Zlíně .cz © 2009 - 2015 | Code by PCHweb