RODINAVEZLINE.CZ - portál pro rodiny ve Zlíně a okolí

dnes má svátek:
zítra má svátek:


Začátek školního roku na Východní Moravě ve velkém stylu

Začátek školního roku na Východní Moravě ve velkém stylu

Začátek školního roku na Východní Moravě ve velkém stylu

VÝCHODNÍ MORAVA - Prázdninám sice odzvonilo, ale podobně jako v uplynulých měsících, bude nabídka zábavy a aktivit na Východní Moravě bohatá i na začátku září.
Zlínem bude k zahájení školního roku znít dechová a lidová hudba. Od 1 do 4. září se zde uskuteční již 18. ročník Festivalu dechových orchestrů a folklorních souborů (FEDO).
Zatímco FEDO je akcí již tradiční, novinkou v programové nabídce krajského města bude první ročník Garden Food Festivalu, který se uskuteční 3. a 4. září v Zámeckém parku v centru Zlína. Festival nabídne nejen jídlo, ale také zajímavé osobnosti, řadu doprovodných programů. Vstupné v předprodeji 100 Kč, na místě si 50 Kč připlatíte.

Do valašské obce Zašové se můžete 3. září vydat na již 12. ročník Zašovských slavností spojených s gastronomickým festivalem Love Food. Od 10 do 22 hodin se můžete bavit hudbou různých žánrů, zúčastnit se kuchařské či barmanské show nebo povídání o kávě. Vstup je zdarma.
Zájemci o tradiční zpracování tradičního ovoce jsou zváni do Dolního Němčí na Slovácku, kde proběhne 3. září od 14 do 18 hodin Vaření trnek s lidovým jarmarkem. Akce se koná v Muzeu Na Mlýně a v doprovodném programu vystoupí NK Dolněmčan, CM Babica z Hluku, mužský sbor Boršičané z Boršic u Blatnice, ženský sboreček Nivnička z Nivnice, ženský pěvecký sbor TETIČKY Z Dolněmčí.

V pátek 2. září ožije hrad Brumov v Brumově-Bylnici divadelním představením NA SKLE MALOVANÉ v podání Městského divadla Zlín. Začátek ve 20:00 hod.
Do Napajedel na Zlínsku se 3. září můžete vypravit na Fesťák nad řekou. U přístaviště se představí řada kapel, na lodi Morava pak DJ a barmanská show, zažít můžete i večerní afterparty. K ochutnání budou piva z regionálních minipivovarů, moravská vína a regionální speciality.

V Bystřici pod Hostýnem pořádá Valašský soubor písní a tanců Rusava setkání folklorních souborů PODHOSTÝNSKÉ ZÁŘÍ. Od pátku 2. do soboty 3. září se můžete těšit na filmovou produkci s folklorními náměty na nádvoří bystřického zámku, vystoupení dětských, ale i seniorských souborů ze Slovácka, Hané, Valašska, ale také ze Slovenska. V případě nepříznivého počasí se akce přesune do Kina klub Sušil. Více informací na www.rusava.net

V sobotu 3. září zavítá na zámek Lešná u Valašského Meziříčí zpěvačka Lenka Filipová a od 18 hodin bude mít koncertní vystoupení v zámeckém parku. Vstupné v předprodeji 300 Kč, na místě 350 Kč.

Do Vizovic se v sobotu 3. září vydejte na hudební festival Vizovské babí léto. Od 14 hodin vedle Domu Kultury vystoupí Hasičská dechová hudba Lobor z Chorvatska, Folklorní soubor SKULTE z Limbaži v Lotyšku, Mládežnický dechový orchestr z Rostarzewa v Polsku a kapela Dareband ze Vsetína. Bohaté občerstvení zajištěno. Vstup zdarma.

V Kroměříži o víkendu 3. a 4. září uspořádají již tradiční Mezinárodní festival vojenských hudeb. Je to nejen svátek hudby, ale zejména originální show spojující hudební i vizuální zážitky. Festival poutavou formou představuje muzikantské umění, přehlídku pestrých uniforem i pohybově náročné pochodové sestavy nejlepších tuzemských i zahraničních vojenských orchestrů.
Poslech hudby můžete doplnit návštěvou výstavy Mach a Šebestová a spol (Macourek, Born a spol) v Muzeu Kroměřížska. Tato výstava s atraktivním obsahem, zejména pro děti, v neděli 4. 9. končí. Vstupné 40, děti 30 Kč.
V Kroměřížské Květné zahradě bude v sobotu a neděli 3. a 4. září vládnout baroko během dvoudenního festivalu barokní kultury Hortus Magicus. Slavnost i letos okouzlí programem, který návštěvníky vtáhne do radovánek našich předků. Barokní hudba a tanec, divadlo čerpající z původních raně novověkých her, krása dřevěných marionet, ohňostroj podle původní ikonografie a dobové hry pro děti i dospělé, to vše v atraktivním autentickém prostředí. Kompletní program je k dispozici na internetové stránce www.hortusmagicus.cz

Velehradskou bazilikou Nanebevzetí Panny Marie a sv. Cyrila a Metoděje bude v neděli 4: 9. znít od 17 hodin hudba z doby Karla IV. Představí ji soubor Schola Gregoriana Pragensis. Vstupné je dobrovolné, výtěžek bude použit pro potřeby poutního areálu na Velehradě.
Nabídku dalších akcí naleznete na www.vychodni-morava.cz.

 

Zdroj: TZ Východní Morava, převzato, upraveno

 

(an)

 

 

Mapa webu | Vypnout grafiku | Kontakt    Rodina ve Zlíně .cz © 2009 - 2018 | Code by PCHweb