PŘIHLASTE SE, DISKUTUJTE A INZERUJTE

Registrace | Zapomněli jste heslo?

Dobrý den, dnes je 26. 8. 2019, svátek má , zítra

Rodinavezline.cz | POZVÁNKY, AKTUALITY - Na zlínském Garden Food Festivalu nebude scházet baťovská kuchyně


RODINAVEZLINE.CZ> VEŘEJNÉ FÓRUM > POZVÁNKY, AKTUALITY
Na zlínském Garden Food Festivalu nebude scházet baťovská kuchyně

Na zlínském Garden Food Festivalu nebude scházet baťovská kuchyně

Na zlínském Garden Food Festivalu nebude scházet baťovská kuchyně


ZLÍN - Vybrané delikatesy, pokrmy nejlepších místních restaurací, farmářské produkty, ale také třeba jídlo, které se vařilo v baťovském Zlíně. To bude nabídka prvního ročníku Garden Food Festivalu, který se 3. a 4. září 2016 uskuteční v zámeckém parku a zlínském zámku.

V sobotu 3. září v 10 hodin se areál kolem zlínského zámku otevře všem milovníkům dobrého jídla a pití, aby si ve dvou dnech užili atmosféru festivalu, jaký dosud ve Zlíně nikdy nebyl.
„Nápad uspořádat kulinářský festival v našem městě se mi moc líbí. Vaření je současný fenomén, o který se zajímá spousta lidí. V Olomouci na tuto akci přišlo patnáct tisíc lidí. Nepochybuji, že zaujme i obyvatele a návštěvníky Zlína," uvádí primátor Miroslav Adámek, který nad projektem převzal záštitu.
Mezi hosty, kteří své kuchařské umění představí na hlavním pódiu, nebudou chybět ani šéfkuchaři Zděněk Pohlreich, Jan Punčochář, Jaroslav Klár nebo třeba herečka, moderátorka a autorka několika kuchařek Markéta Hrubešová. V rámci dvoudenního programu bude k vidění i papričková ohnivá show, procházka světem whisky či kávy, porcování velké ryby nebo cooking show s hmyzem.

Návštěvníci ve stáncích v areálu naleznou i vyzrálá hovězí masa, speciality ze zvěřiny, šneky, sýry, lanýže, husí a kachní delikatesy, vegetariánská jídla, regionální potraviny, sladkosti z nejlepších cukráren, zmrzliny, různé druhy piv, vín, destilátů, káv a čajů. Mohou zde dále ochutnávat vybrané lahůdky nejlepších lokálních restaurací, pokrmy špičkových tuzemských šéfkuchařů i netradiční delikatesy a regionální i zahraniční speciality. Své pokrmy zde nabídnou například kuchaři zlínských restaurací Tomášov, Fit Foodie, U Johana, Maxima, z velkokarlovické Lanterny, olomouckého Lobsteru nebo pražského podniku Sri Lanka Curry House.
Garden Food Festival je regionálním festivalem dobrého jídla a pití, jenž není svázán žádnými hranicemi. Projekt si klade za cíl dlouhodobě ukazovat široké veřejnosti ve městě, kraji i v celé republice, že v daném regionu je řada kvalitních restaurací a kuchařů, kteří dělají svoji práci s radostí a dobře. Projekt podporuje místní výrobce a farmáře, regionální potraviny a značky, cestovní ruch ve městě i kraji, propaguje gastroturistiku. Současně přináší nové trendy v gastronomii, ukazuje zajímavé koncepty, přiváží špičkové kuchaře.

Jedinou měnou ve festivalovém areálu je grešle (1 grešle = 25 Kč), které je možné již nyní zakoupit v předprodeji se vstupenkou nebo přímo na místě v den festivalu. Vstupenky v hodnotě 100 Kč (nebo 350 Kč s 10 grešlemi) jsou k dostání v sítí Ticketportal nebo v informačním centru zlínské radnice. Na místě bude stát vstupenka 150 Kč. Děti do 140 cm mají vstup zdarma.
Festival se koná v sobotu 3. září od 10:00 do 19:00 hod. a v neděli 4. září od 10:00 do 18:00 hod.
Záštitu nad projektem převzali ministr zemědělství Marian Jurečka, primátor Statutárního města Zlína Miroslav Adámek, radní Zlínského kraje Petr Navrátil či prezident Asociace hotelů a restaurací Václav Stárek. Generálním partnerem projektu je Fire Jack, značka stabilního aerosolového hasicího zařízení.

Více informací najdete na www.gardenfoodfestival.cz

 

Zdroj: TZ Východní Moravy, převzato, upraveno

 

(an)

 

Vaše zkušenost

Vaše zkušenosti a komentáře

Pokud chcete přidávat Vaše zkušenosti, musíte být zaregistrovaní a přihlášení!

Dosud nebyla vložena žádná zkušenost! Buďte první!

ReklamaREKLAMA

Chci mít zde reklamu...

 

Počasí ve ZlíněPOČASÍ VE ZLÍNĚ

DNES počasí ZÍTRA počasí

Mapa webu | Vypnout grafiku | Kontakt    Rodina ve Zlíně .cz © 2009 - 2015 | Code by PCHweb