RODINAVEZLINE.CZ - portál pro rodiny ve Zlíně a okolí

dnes má svátek:
zítra má svátek:


Co s nedělním večerem? Přijďte na kurz s partnerem! 2. října začínají ve Zlíně tzv. Manželské večery.

Co s nedělním večerem? Přijďte na kurz s partnerem! 2. října začínají ve Zlíně tzv. Manželské večery.

Umění komunikace, Síla odpuštění, Řešení konfliktů, Láska v akci. Tato a další zajímavá témata, jsou součástí kurzu Manželské večery, na který od října zve Centrum pro rodinu Zlín a nadační fond Credo. Cyklus osmi tematických setkání pro manžele bude probíhat u salesiánů na Jižních Svazích. Pro páry bude připraveno drobné občerstvení, příjemná a přátelská atmosféra a také hlídání dětí.


Kurz je velice oblíben a probíhá v mnoha zemích. Již více jak dvacet let pomáhá párům budovat silná manželství. Každoročně se ho účastní několik tisíc manželských párů. Jeho tvůrci jsou Nicky a Sila Leeovi z Londýna.

Součástí každého večera je příjemná atmosféra, káva, občerstvení, zhlédnutí filmu na určité téma a komunikace v páru. Skupinové cvičení není součástí. Mnoho párů svědčí o vzájemném sblížení a větším porozumění: „Díky Manželským večerům jsme si více uvědomili, jak je pro nás naše manželství důležité. Nyní jsme schopni spolu lépe komunikovat, pravidelně si na sebe děláme čas," uvádí paní Jana, jedna z účastnic.

Kurz je určen pro všechny manželské páry, bez rozdílu věku. Ani délka trvání manželství nehraje roli. Témata jednotlivých podvečerů jsou zajímavá a pro manželství velmi důležitá: Pevné základy, Umění komunikace, Řešení konfliktů, Síla odpuštění, Rodiče a rodiče partnera, Dobrý sex, Láska v akci a závěrečné setkání s večeří. „Každé manželství může být hezké, jen o něj musíme pečovat a vědět, co a jak používat," míní Michaela Straková, jedna z koordinátorek kurzu. Ať už je tedy vaše manželství harmonické, nebo ne, i vy můžete prohloubit svůj vztah a pracovat na jeho zlepšení. Důležité je začít. Investujte do vztahu, který patří k nejdůležitějším ve vašem životě.

Pořadatelem kurzu je nadační fond Credo ve spolupráci s Centrem pro rodinu Zlín. Přihlásit se můžete online na internetových stránkách www.credonadacnifond.cz nebo na www.cpr-zlin.cz, kde také najdete konkrétní termíny a podrobné informace ke kurzu. Setkání budou probíhat v neděli odpoledne v malém sálu Salesiánského střediska mládeže na Jižních Svazích na Okružní ulici.

Kurz bude zahájen 2. října 2016.
- - -

(str)

 

 

Mapa webu | Vypnout grafiku | Kontakt    Rodina ve Zlíně .cz © 2009 - 2018 | Code by PCHweb