RODINAVEZLINE.CZ - portál pro rodiny ve Zlíně a okolí

dnes má svátek:
zítra má svátek:


Den bez aut, můžete cestovat v MHD bez jízdenky

Den bez aut, můžete cestovat v MHD bez jízdenky

Blíží se Den bez aut. V MHD můžete cestovat bez jízdenky
Všichni revizoři Dopravní společnosti Zlín - Otrokovice budou mít ve čtvrtek 22. září 2016 dovolenou. A systém pro zasílání SMS jízdenek bude nefunkční. Bude DEN BEZ AUT a městská hromadná doprava ve Zlíně a Otrokovicích bude zadarmo.

Podobně jako v loňském roce se i letos ve čtvrtek 22. září Dopravní společnost Zlín - Otrokovice zapojí do akce Den bez aut. V celé síti MHD ve Zlíně, Otrokovicích i Želechovicích nad Dřevnicí budou moci lidé v tento den cestovat bez jízdenky. Revizoři budou mít dovolenou a nebude fungovat ani systém pro zasílání SMS jízdenek na mobilní telefony.

„Zveme širokou veřejnost, aby během Dne bez aut skutečně nechala své automobily v garážích či na parkovištích a aby si lidé zcela zadarmo vyzkoušeli, že se mohou dostat do cíle svých každodenních cest trolejbusem nebo autobusem DSZO. Máme moderní nízkopodlažní a v řadě případů i klimatizovaná vozidla a hustou síť spojů, linek i zastávek. V přepočtu na přepravené osoby zabereme v městském prostoru mnohem méně místa než individuální automobilová doprava. A naše trolejbusy nevypouštějí v ulicích města vůbec žádné emise," říká ředitel DSZO Josef Kocháň.

I během Dne bez aut zůstanou otevřena předprodejní místa DSZO a v provozu budou též jízdenkové automaty. Pokud by si však někdo chtěl v tento den koupit lístek ve vozidle, řidič cestujícího upozorní, že aktuálně žádnou jízdenku nepotřebuje. „Prosíme cestující, aby se nenechali zmást fungujícími označovači jízdenek ve vozidlech, protože je z technologických důvodů nelze na celý den vypnout. Opravdu do nich 22. září žádné jízdenky vkládat nemusí," zdůraznil vedoucí dopravního úseku Pavel Nosálek.

Během Dne bez aut byla ve Zlíně a Otrokovicích městská doprava zadarmo i v minulém roce.

Zdroj: www.dszo.cz
/har/

 

 

Mapa webu | Vypnout grafiku | Kontakt    Rodina ve Zlíně .cz © 2009 - 2018 | Code by PCHweb