RODINAVEZLINE.CZ - portál pro rodiny ve Zlíně a okolí

dnes má svátek:
zítra má svátek:


Zveme vás na výstavu České korunovační klenoty na dosah na Zlínský zámek

Zveme vás na výstavu České korunovační klenoty na dosah na Zlínský zámek

Otevírací doba výstavy: denně kromě pondělí; úterý - pátek: 9.30 - 16.00, sobota a neděle: 10.00 - 16.00 www.ceskekorunovacniklenoty.cz.

Od října do konce listopadu 2017 se ve zlínském zámku - uskuteční výstava k výročí 670 let od korunovace Karla IV. českým králem. Projekt připomene nejen samotnou korunovaci našeho nejvýznamnějšího panovníka, ale především fenomén Českých korunovačních klenotů ve formě mistrovské repliky nejhodnotnějšího českého pokladu - na dosah a bez mnohahodinových front.

Hlavní exponáty ve speciální vitríně doplní zajímavosti a perličky z jejich mnohasetleté historie opředené různými legendami. Rozšířený koncept výstavy se zaměří na jednu z nejdůležitějších postav české i evropské historie - krále a císaře Karla IV.

Kromě samotných mistrovských replik klenotů představíme i mnoho dalších tematických exponátů připomínajících období středověku - např. kopie zbraní, volné repliky oděvů a obuvi nebo 3D modely. Expozici doplní tajůplný interaktivní prvek pro nejmenší návštěvníky.

Autorem znamenitých replik korunovačních klenotů je jeden z nejlepších českých a evropských zlatníků, legenda mezi šperkaři - Jiří Urban, který realizoval šperky např. pro anglickou královnu Alžbětu II., pro papeže Jana Pavla II. nebo repliku císařské koruny Svaté říše římské, nedávno také repliky cášské a lombardské koruny. Na mnohasethodinové realizaci zlatnických prací se podíleli také špičkoví slovenští šperkaři - manželé Cepkovi. Detaily postupů výroby zachycuje doprovodné video.

Organizované skupiny nad 15 osob je třeba ohlásit telefonicky. Pro skupiny od 25 os. je možné objednat komentovanou prohlídku (před otevírací dobou v 8.45, příp. po dohodě) - za příplatek ke vstupnému ve výši 10 Kč/os.). Vstupné: 20 Kč - děti MŠ, 50 Kč - děti ZŠ, 60 Kč - studenti SŠ, 70 Kč - senioři a studenti VŠ, 100 Kč - dospělí, 20 Kč - foto;

Kontakt: Mgr. Petr Lukas (produkce + provoz výstavy), tel. č.: 605 972 588

Hlavním partnerem výstavy je Zlínský zámek o. p. s.

Partnerem výstavy je Hotel Garni Zlín.

Mediálním partnerem výstavy je Český rozhlas Zlín.

 

 

Mapa webu | Vypnout grafiku | Kontakt    Rodina ve Zlíně .cz © 2009 - 2018 | Code by PCHweb