RODINAVEZLINE.CZ - portál pro rodiny ve Zlíně a okolí

dnes má svátek:
zítra má svátek:


Neznámá země ve Zlíně

Neznámá země ve Zlíně

Dříve, v dobách velkých expedičních objevů, kdy se teprve objevoval tvar pevniny, byla bílá místa na mapách označována slovy Terra incognita - Neznámá země. Místa, kam lidská noha dosud nevkročila. V činnosti pořadatelů festivalu, Petra Horkého a Miroslava Náplavy, jde o to, nacházet bílá místa v našich hlavách a odstraňovat je. Bourat hranice, které máme mezi jednotlivými národy v našich myslích. Proto vznikl festival cestování, poznávání a sbližování kultur Neznámá země ve Zlíně.
Každý ročník přináší něco nového a zajímavého. Rok od roku roste počet akcí a míst, kde se konají besedy, výstavy, autorská čtení, koncerty, divadelní představení Divadla Járy Cimrmana, autogramiády či projekce cestopisných dokumentů.

Letošní festival se koná 18. - 27. dubna s podtitulem "Staré páky vs. mladá krev"...

Můžete se zúčastnit různých výstav (Po stopách H+Z do Marseille, Mizející svět amazonských domorodců), tiskové konference 18. 4. v 11 hod v Alternativě, biografů (Jump!, Lezení na písku apod..)

Program a podrobné informace na webu www.neznamazeme.cz.

Zlínský svátek cestování se koná za významné podpory statutárního města Zlín, které tak přispívá k úspěšnému naplňování festivalového sloganu Zlín - město cestovatelů.

Zdroj: www.neznamazeme.cz
/har/

 

 

Mapa webu | Vypnout grafiku | Kontakt    Rodina ve Zlíně .cz © 2009 - 2018 | Code by PCHweb