RODINAVEZLINE.CZ - portál pro rodiny ve Zlíně a okolí

dnes má svátek:
zítra má svátek:


Evropský týden mobility 2018 ve Zlíně

Evropský týden mobility 2018 ve Zlíně

Kampaň EVROPSKÉHO TÝDNE MOBILITY (16.-22. září) se v letošním roce pokusí přesvědčit (nejen) evropskou veřejnost, že automobily opravdu nejsou jediným dopravním prostředkem. Zejména v městských oblastech je k dispozici řada podstatně smysluplnějších možností. Než tedy bez rozmyslu opět sednete za volant, zkuste nový přístup: „Kombinuj a jeď!"


Kampaň EVROPSKÉHO TÝDNE MOBILITY se již tradičně snaží upozorňovat na neudržitelný nárůst individuální automobilové dopravy ve městech a na různé způsoby jeho řešení. Městské úřady mohou v rámci týdne od 16. do 22. září realizovat řadu aktivit zacílených na téma udržitelné dopravy - jedná se o skvělou příležitost vyzkoušet nová dopravní opatření a inovativní řešení pro snížení emisí z používání automobilů a dopravy, testovat nové technologie a získat potřebnou zpětnou vazbu od veřejnosti.

Každý rok se tato kampaň zaměřuje na konkrétní téma na poli udržitelné mobility. V roce 2018 se tímto tématem stala „multimodalita". Multimodalita podporuje používání a kombinování různých druhů dopravy pro přepravu jak cestujících, tak i zboží. Kombinace různých druhů dopravy představuje maximalizaci jejich přínosů z hlediska nákladů, rychlosti, flexibility, pohodlí, spolehlivosti atd. Má také přínos pro společnost jako celek např. formou snížení znečištění životního prostředí a přetížení dopravy či zlepšení kvality života a zdraví.

Vlastnictví a používání automobilu stojí peníze. Vedle toho inteligentní kombinace alternativních způsobů přepravy je často levnější: chůze je zdarma, náklady na jízdní kolo nebo měsíční jízdné na veřejnou dopravu jsou (relativně) nízké a zahrnují vše v jednom (parkovné, pojištění, pohonné hmoty atd.). I možnosti sdílené mobility jsou konkurenceschopné.

PROGRAM VE ZLÍNĚ:

sobota 16. září 2017
Pohádkový les DDM Astra Zlín - Podlesí

pondělí 18. září 2017
od 9.00 - Pátrání po místě - dopolední terénní program s lektory Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně je určen pro školy a zavítá na zajímavá místa města Zlína, která stojí za to prozkoumat. Vycházka je doplněna o tvořivé aktivity. Na program je nutné se objednat na: objednavky.skoly@seznam.cz Více informací na www.muzeum-zlin.cz.

od 16.00 - Pátrání po místě pro veřejnost - vycházka Zlínem s lektory Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně zavede na známá místa s pozapomenutou historií. Sraz ve foyer budovy 14 továrního areálu. Délka procházky asi 1,5 hodiny. Více informací na www.muzeum-zlin.cz

15.00 - 17.00 - Projížďka na koních pro rodiny s dětmi - hravé odpoledne na travnaté ploše naproti Baťovy vily. Herní stanoviště s pohybovými úkoly, projížďky na koních. Akci pořádá Azylový dům pro ženy a matky s dětmi o.p.s. - Terénní asistenční služba pro rodiny s dětmi ve Zlíně. Více informací na www.azylovydum.cz.

středa 20. září 2017
13.00 - 16.00 - Plenér - kreslení a malování pro děti přímo v centru Zlína na Gahurově prospektu s lektory Krajské galerie výtvarného umění ve Zlíně. Proměníme toto místo v mladou malířskou kolonii. Více informací na www.galeriezlin.cz

17.00 - 19.00 - Poznávejme baťovskou architekturu města Zlína - komentovaná prohlídka autobusem s kurátorem Krajské galerie výtvarného umění ve Zlíně seznámí účastníky s baťovskou architekturou, významnými osobnostmi, budovami a historií města Zlína. Nutná rezervace míst předem na recepci 14|15 BAŤOVA INSTITUTU. Více informací na www.14-15.cz

čtvrtek 21. září 2017
10.00 - 16.00 - Evropský den bez aut na náměstí Míru. Mobilní dopravní hřiště BESIP pro veřejnost, prezentační výstava zlínské mobility, informační stánek Městské policie Zlín, DSZO - ukázka elektromobility. Prezentace prodejců jízdních kol a elektrokol, prezentace cykloturistických produktů.

Zelená ulice letos proběhne na náměstí Míru jako doprovodný program Evropského dne bez aut - sportování a hry pro děti z mateřských a základních škol, tvořivá dílna, překážková dráha. Pořádá DDM Astra Zlín, více na www.ddmastra.cz

pátek 22. září 2017
V rámci Evropského dne bez aut bude dne 22.9.2017 MHD Zlín-Otrokovice ZDARMA!!!

Zdroj: www.mzp.cz www.ic-zlin.cz
/har/

 

 

Mapa webu | Vypnout grafiku | Kontakt    Rodina ve Zlíně .cz © 2009 - 2018 | Code by PCHweb